Mega kniží přírůstky za září/říjen 2020

Knižní přírůstky – článek velmi oblíbený, leč mnou v poslední době velmi opomíjený. Vím, že vás zajímají knižní novinky i starší knihy, které mi přibyly do knihovny. A tak jsem se odhodlala, a i když teď mám času na blogy opravdu maličko, sepsala jsem ho pro vás. Anotace přidávat nebudu, protože si knížky snadno můžete dohledat na stránkách nakladatelů nebo na Databázi knih. 🙂

Dárečky k svátku

Jelikož jsem měla včera svátek, udělala jsem si radost a objednala si po dlouhé době knížky zase jen sama pro sebe. A abych jich náhodou neměla ráda, tak jsem včera ještě večer pokračovala. 😀 Ale to si nechám na příště. 🙂

V balíčku, který dorazil včera ráno, se ukrývala nejnovější „Aristokratka“ Evžena BočkaAristokratka u královského dvora. Včera už jsem skoro polovinu přečetla – vedle knihy i mám i jako audioknihu načtenou Veronikou Khek Kubařovou a je skvělá, jako vždy.

Druhou kráskou byla Lvářka od Terezy Janišové z nakladatelství Lirego. Tuhle záležitost už jsem si přála koupit hrozně dlouho. Čtu na ni samé dobré ohlasy, a navíc má překrásné ilustrace Barbory Kyškové. Publikace je to skutečně nádherná a já se moc těším, až se do ní začtu.

Zásilka z Grady

Grady v poslední době dorazily hned dva balíky. V prvním balíku byly dvě odborné publikace, nebo něco na ten způsob – od Judith Orloff Deník pro vysoce citlivé lidi a 365 tipů pro vysoce citlivé lidi. Tyhle dvě publikace doplnily Průvodce pro vysoce citlivé lidi, kterého jsem nedávno přečetla a byla z něj nadšená. Článek na všechny tři knihy si můžete přečíst na Bláznivé mámě.

Vedle těchto knih dorazila publikace pro mě a Nelču – Super účesy pro malé slečny a k tomu pro mě román Pohlednice z Itálie. Na všechny tyto knihy už najdete recenze, buď tady, na kavárně, nebo na Bláznivé mámě.

Dnes navíc dorazil jako super překvapení další balík, kde byly dva skvěle vypadající thrillery – krimi romány, Mizející dívky, které asi představovat moc nemusím. Mám pocit, že jsem jediná, kdo je ještě nečetl. A k nim dorazil román Pozvala mě dál od Lucy Clarkeové, od které už jsem jednu knihu četla a byla jsem z ní nadšená.

Megaknihy zabodovaly

Z e-shopu Megaknihy si mohu vždy jednou za rok objednat nějakou knihu na recenzi. Jelikož nastal ten správný čas, vybrala jsem si třetí knihu od Darcy Coates, která u nás zatím vyšla – Přízraky domu Carrowů. Jak se mi líbila už jste si mohli přečíst v recenzi.

Radost z Kazdy

nakladatelství Kazda přišla tentokrát pořádná nálož. Něco jsem si objednala a něco mi přidala hodná paní Maruška navíc. A trefila se mi do noty. 🙂 Nebudu se tu o těchto knížkách rozepisovat, protože už jsem o nich psala podrobnější článek na Bláznivou mámu a na Báječnou školu pana Scotta jste si tady mohli už přečíst i recenzi. Vypíchnu jen knihy pro dospělé – Srdce pro ježky, do kterého se chci pustit co nejdřív a Rok v lesní školce, který bude hlavně o tvoření v přírodě, a to i teď, v zimním období.

Radůstka z Knihcentra

Čas od času mi přijde nějaká nabídka z Knihcentra. Tentokrát to bylo na knížku Lopuchové pole, jejíž autorkou je Katarzyna Ryrychová. Knížka mě zaujala hlavně krásnými ilustracemi a tím, že je to příběh pro děti odehrávající se v přírodě. A ty já můžu. Pustím se do něj nejspíš hned zítra a jsem na něj už moc zvědavá.

Tak co říkáte na mé přírůstky? Četli jste nějaké, nebo už je máte alespoň doma a čekají, až na ně přijde řada? 🙂

Vaše Sabi

4 komentáře: „Mega kniží přírůstky za září/říjen 2020

  1. Ano, odeslal, jen jsem ho nestihla schválit. 🙂 Moc děkuji. Každopádně já už jsem si všimla, že nakladatelé ladí obálky knížek s obdobím, ve kterém vychází. Mrkněte třeba na knížky od Anne Jabobsové.

   To se mi líbí

 1. Ahoj Sabi,
  to jsou moc pěkné přírůstky. Taky na ty svoje plánuji článek, snad vyjde příští týden (nějak jsem to nestihla dříve napsat). Aristokratku jsem objednala pro mamku k Vánocům, je to její oblíbená série. Některé knihy z Grady mi také přišly, na další ještě čekám a už se těším. Měj se krásně!
  Hanka z ciculka.cz

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s