Jaké tajemství odhalí Pohlednice z Itálie

Alex Brownová je pro mě nová autorka a jak jsem se dívala na internetu, tak zajím u nás žádný její román nevyšel, byť jich má na kontě již několik. Pohlednice z Itálie je dojemný příběh dvou žen – Grace, která se vzdala svých snů, aby se mohla starat o nemocnou matku a Connie, která byla despotickou matkou připravena o vše, co miluje. Jak se mi kniha líbila?

Název: Pohlednice z Itálie

Autorka: Alex Brownová

Nakladatelství: Metafora (Grada)

Počet stran: 336

Rok: 2020

Recenze:

Grace je mladá žena trpící úzkostí a trochu i sociální fóbií. Před lety ji bolestně zradil snoubenec a dosud se z toho nevzpamatovala. Kvůli nemocné matce se vzdala vysněného zaměstnání a přestala dělat, co milovala – tančit. Místo toho si našla místo sekretářky v jedné z londýnských skladovacích firem. Jenže i zdánlivě nudná práce může přinášet potěšení. Jednoho dne ji pan Cohen – majitel skladů požádá, aby otevřela sklad č. 28 patřící jisté Connie. Již přes dva roky za něj nebylo zaplaceno. To, co tam Grace najde, jí doslova změní život.

Sklad č. 28 ukrývá cenné šperky, obrazy i nábytek. Vedle toho také dopisy a deníky majitelky a Grace se tak může začíst do životního příběhu, který ji doslova pohltí. Spolu s deníkem odhaluje život krásné Connie, která za války přišla o životní lásku a bezcitná matka ji tak zmanipulovala, že následně přišla i o dceru. Grace zjišťuje, že s Connie má mnoho společného. Když z New Yorku přijede synovec pana Cohena a začnou po potomcích Connie pátrat společně, kniha dostane ten správný spád.

Po knize Pohlednice z Itálie jsem pokukovala hodně dlouho. Pořád jsem přemýšlela, zda se do ní pustit, nebo zda ji oželím. Nadšené recenze a fakt, že se jedná o mou milovanou Itálii mě přiměl k objednávce. Jak se mi tedy kniha líbila?

Zpočátku na mě působila poněkud tísnivě. Bylo to tím, že jsem měla s hlavní hrdinkou Grace hodně společného, chápala jsem tak její pocity úzkosti a dost mě vytáčelo chování její matky i to, jak se sebou Grace nechá manipulovat. Zažila jsem to totiž u svých nejbližších a už tehdy jsem s tím nesouhlasila. Proto mě vůbec nepřekvapil konec knihy, který jsem čekala od začátku. Příběh Connie byl krásný i když bolestný. Podle mě ho ale autorka vůbec nevytěžila tak, jak mohla. Očekávala jsem, že se budou v knize odehrávat dvě časové linie – tedy že budu číst na střídačku život Grace a život Connie. Jenže Grace četla (a my s ní) o druhé ženě jen tu a tam nějaké deníkové zápisky, kterých nebylo příliš. O jejím životě se spíš dozvídáme z toho, co Grace vypátrala. To mě poněkud zklamalo. Asi jsem očekávala něco ve stylu knih Laury Walden a to jsem nedostala.

Knížka se četla moc dobře, romantická linka tam byla příjemně propracovaná, i když od začátku odhadnutelná. Je to super oddechovka na dovolenou nebo na propršený víkend, kdy si chcete dny zpříjemnit alespoň sluníčkem v knize. A ve slunné Itálii je ho víc než dost. 🙂

Pohlednici z Itálie doporučím všem, kdo milují nenáročné knížky o rodinných tajemstvích, silných osudových zvratech a také o cestování, Itálii a romantice.

Hodnocení: 75%

Knížku Pohlednice z Itálie vydalo nakladatelství Metafora. Zakoupit ji můžete na stránkách vydavatelského domu Grada.

Já oběma moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.

1 komentář: „Jaké tajemství odhalí Pohlednice z Itálie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s