Allison Brennanová – Třetí na řadě

Máte rádi thrillery, kdy se do smrti další oběti odpočítávají doslova vteřiny? Kdy mají detektivové šibeniční termín na to, aby dopadli vraha? Romány, z nichž mrazí? Knihy, ve kterých vrtíte hlavou nad dokonale promyšleným zločinem, až si říkáte, že autor musí být geniální nebo naopak psychopat? Pak si rozhodně nenechte ujít novinku z nakladatelství Metafora – Třetí na řadě.

Název: Třetí na řadě

Autor: Allison Brennanová

Nakladatelství: Metafora (nakladatelský dům Grada)

Počet stran: 464

Rok: 2020

Recenze:

Miluji thrillery, ve kterých nevím, kdo je vrah až téměř do konce. Tady to bylo trochu jinak. Přesto mě autorka dokázala lapit od prvních řádků a vydechla jsem snad až opravdu na konci. Nebylo uklizeno, uvařeno, děti a manžel plakali, ale hlavně že jsem zjistila, jak to celé skončí. 😀

Kara Quinnová až dosud pracovala jako utajený agent skupiny LAPD. Celé měsíce sledovala podezřelé osoby, grázly a zločince, aby je dostala za mříže. Při poslední akci se však cosi zvrtlo. Kara byla zraněna a v sebeobraně zastřelila jednoho ze svědků, který na ni zároveň útočil. Byla proto vyzvána, ať si vezme čtrnáct dní dovolenou a odjede z L.A., než se případ prošetří.

Kara nikdy dovolenou neměla. Neumí odpočívat. Odjede tedy do Spoken ke své babičce, se kterou vyrůstala. Babička je to dost svérázná a ze zdravotních důvodů kouří marihuanu. Ostatně, ona i Kara je dost zajímavá osobnost. Jenže osud nechce, aby Kara odpočívala. Brzy po svém příjezdu najde na břehu jezera mrtvolu, která je další obětí sériového vraha. A tak se Kara připlétá do případu, který vyšetřuje speciální federální jednotka pod velením sympatického a mužného Matta.

Tento thriller měl snad vše, co bych od dokonalé knihy očekávala. Složitou, ale pochopitelnou zápletku, několik vrstev, které autorka postupně rozkrývala, sympatické hrdiny, kteří neměli tak jednoduchou minulost (a nejspíš ani budoucnost) a vraha, který měl geniálně promyšlený vražedný plán.

I když jsem na prvních stránkách trochu tápala v postavách – bylo tam hodně policistů a jejich jména se mi pletla, kniha mě bavila. Začetla jsem se takřka okamžitě a čím více jsem se nořila do životů hlavních hrdinů, tím víc jsem tomu propadala. Nesledujeme zde totiž jen Karu a Matta. Svůj prostor dostávají i další postavy, které hrají v příběhu důležitou roli a někteří z nich s námi jistě „půjdou“ i do dalších dílů. Např. forenzní psycholožka Catherine.

Příběh byl dokonale propletený, i kdy jsem poměrně brzy začala tušit, kdo je vrah. Nevím, zda to tak autorka chtěla, nebo mi to došlo prostě moc brzy, ale trochu jsem postrádala takový ten „UAU“ efekt. Stále jsem čekala, zda jsem vraha odhadla správně, nebo bude nějaké šokující rozuzlení. Autorka dala přes šokem přednost akci, takže posledních cca 100 stránek bylo pro mě trochu jiných, než jsem předpokládala (nebudu víc prozrazovat). Dynamiku však nepostrádaly a četla jsem s obrovskou chutí až do poslední stránky.

Thriller Třetí na řadě byste si rozhodně neměli nechat ujít. Rozhodně stojí za váš čas, i když je to pořádná bichlička. Mimochodem, počítejte s tím, že než jej přečtete, půjdou všechny povinnosti stranou. Od tohoto románu se jen tak neodtrhnete!

Hodnocení: 98%

Knihu Třetí na řadě můžete zakoupit na stránkách nakladatelského domu Grada, kterému spolu s nakladatelstvím Metafora děkuji za recenzní výtisk.

1 komentář: „Allison Brennanová – Třetí na řadě

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s