Stará nemocnice v Domažlicích vyvolávala strach a úzkosti

Ač jsou nemocnice místy, kam se chodíme léčit, nemůžeme opominout i bolest a smrt, které jsou jejich nedílnou součástí. V západočeských Domažlicích stála nemocnice, která byla přímo odstrašujícím případem.

Stará nemocnice v Domažlicích

První nemocnice v Domažlicích vznikla už v roce 1859. Tehdy to bylo na okraji historické části města. Později ulice dostala příhodný název U Nemocnice. Nejprve měla jen pár lůžek, ale ta postupně přibývala. Nás nejvíce zajímá období po 30. letech 20. století, kdy byla nemocnice rozšířena. Tehdy poskytovala služby v oblasti gynekologie, chirurgie, měla internu i dětské oddělení. Otázkou je, nakolik byla zdravotní služba kvalitní a také jak místo působilo na pacienty.

Omšelá budova vzbuzující úzkostlivé pocity

I když měla nemocnice v Domažlicích na svou dobu jistě dobré zázemí a snad i ochotný a příjemný personál, na pacienty i návštěvníky působila temně a smutně. Máme svědkyni, jejíž bratr byl v domažlické staré nemocnici operován v 60. letech se žlučníkem. Paní Květa vypráví: „To místo bylo strašné už na pohled. Vzbuzovalo úzkostné pocity a vůbec se nám nechtělo dovnitř.“ S paní Květou tam tehdy šla manželka pacienta, Zdena, která měla pocity prý podobné. Ještě svého manžela ani neviděla a už prý vyslovila přání: „Dej bůh, ať už je tady odsud pryč, doma v bezpečí.“ Co přimělo paní Zdenu vyslovit takovou větu uprostřed nemocničního areálu?

Více se o staré domažlické nemocnici dočtete v mém článku ZDE.

Zdroj obrázku: Pixabay.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s