Zuzana Hubeňáková – Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva

Zuzanu Hubeňákovou už nějakou dobu sleduji na Facebooku. Vím, že pár knížek už má vydaných a jednu i na půl s Dominikem Landsmanem. Dokonce jsem si chvíli myslela, že ti dva k sobě patří. 😀 Když jsem před pár dny psala článek o tom, jaké čtení je podle mě ideální na léto, zmínila jsem i její novinku Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva. Chtěla jsem si od autorky už delší dobu něco přečíst, tak proč ne zrovna teď? A proč ne zrovna novinku? Předevčírem jsem na ni narazila v knihkupectví a hned večer jsem se do ní pustila. Splnila moje očekávání?

Název: Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva

Autor: Zuzana Hubeňáková

Nakladatelství: Ikar

Počet stran: 176

Rok: 2020

Recenze:

Hlavní hrdinkou je pesimistka, a tak trochu hysterka Sylva, matka dvou holčiček pracující jako lektorka v autoškole. Má naprosto nulové sebevědomí a snahu totálně se shazovat vždy a za každé situace, což mě dost vadilo. Navíc má naprosto strašné schopnosti vyjadřování, takže neustále vypadá jako blbka, což mě vytáčelo. Má dokonalého manžela, o kterém nechápe, proč si ji vlastně vzal. A také má bratra kurevníka, který střídá jednu ženu za druhou a neváhá vymýšlet šílené situace, aby je okouzlil a dostal do postele. A jednou se mu to fakt nepodaří. Vysněná Gazela skončí úplně někde jinde, než v jeho loži a navrch ho obviní z únosu a ztráty důstojnosti. A co povedený bratr Štěpán udělá? Vyrazí za Sylvou s prosíkem, aby mu pomohla se z téhle šlamastiky dostat.

Musím rovnou napsat, že tohle tedy vůbec nebyl „můj šálek kávy.“ Těšila jsem se na odlehčenou komedii, při které se s chutí zasměju. Dostala jsem románek ze současnosti, s velmi problematickými hrdiny, kteří mě neustále lezli na nervy svou neschopností. Než jsem se dozvěděla vždy něco podstatného, co jsem k příběhu potřebovala, okecávala to autorka několika stranami zbytečného příběhu, být vtipná za každou cenu. Neříkám, že to bylo celé úplně špatné, to ne. Některé hlášky mě i pobavily. Ale víc bylo těch, které mi přišly úplně zbytečné, násilně si vynucující humor – až trapné.

Pravděpodobně na tento žánr nemám buňky, protože tento styl humoru mi prostě nesedí. Očekávala jsem něco tak vtipného a lehkého, jako je Bočkova Poslední aristokratka a její dvě pokračování. U čtvrtého dílu už jsem také tak nadšená nebyla…

Zkrátka pro mě to byla průměrná kniha, kterou jsem dočetla jen proto, že jsem za ni dala svých 259.- Kdybych ji měla z knihovny, nejspíš bych to vzdala ještě před polovinou. Pokud ale máte rádi nenáročné příběhy s jednoduchou zápletkou a milionem zbytečných vět okolo, bude se vám nejspíš tato knížka líbit.

Hodnocení: 65%

Knížku Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva můžete koupit za výhodnou cenu třeba ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: