Nejlepší čtení na léto

Ať už se chystáte na dovolenou, nebo si budete číst doma po práci, léto si vždy žádá trochu odlišný druh čtení. Lehčí žánry plné dobrodružství, napětí, romantiky nebo humoru. Mám pro vás spoustu tipů na čtení, které by vás v létě nemělo v létě minout. Vyberete si? 

Humor k létu patří

Knížky nabité vtipem jednoznačně pomohou zahnat pracovní starosti i drobné mráčky. A kdyby se to náhodou nepodařilo a venku místo sluníčka sprchlo, nevadí. Vy budete mít knížku, nad kterou se upřímně zasmějete a pobavíte. Zkusit můžete novinku Zuzany Hubeňákové – Můj bratr Albatros a jiná zvěrstva. Chalupáře a chataře jistě potěší kniha Dominika Landsmana – Na chalupě s moderním fotrem. Kdo rád jezdí po hradech a zámcích, měl by přibalit Poslední aristokratku Evžena Bočka nebo některé její pokračování. A maminky, které by se rády – třeba i trochu škodolibě – zasmály jiným maminkám a jejich příhodám s dětmi, mohou vyzkoušet Matky na palici nebo knížku Umělec v domácnosti

Knížky vonící mořem i romantickými městy

Přiznejme si, že přes léto spousta z nás vyhledává knihy o cestování a romantice ve známých letoviscích nebo městech jako je třeba Paříž, Florencie, Benátky… V létě po takových knihách saháme mnohem častěji než kdykoli během roku. Ať už budete číst u moře nebo na chatě, neměli byste minout Pláž v Chorvatsku, Setkání Benátkách, Řecký sen, Poslední řecké léto, Oběd v Paříži, Sladký život v Paříži nebo Kouzelný ostrov.

Sedmilásky a Srdcovky – ta pravá romantika (ne)jen na léto

Čtení, které se naprosto výborně čte v létě, představují romantické řady nakladatelství Motto a Metafora. První vydává knihy v edici Srdcovky, které jsou na léto jako dělané. Mezi novinkami jmenujme třeba Obchůdek na rohu, Přeju si… tebe!, Vzpomeň si na lásku a další.

Nakladatelství Metafora o něco později přišlo s podobnou edicí, kterou nazvalo Sedmilásky. I v ní vydává romantické a velmi oblíbené ženské romány, které voní venkovem a bylinkami. Zkusit můžete Láska a kozy na venkově, Neviděla jsem tě přicházet, Znám tě ze svých snů nebo Med v hlavě, marmeláda v srdci.

Trocha napětí neuškodí

Kdo se v létě raději bojí, nebo by rád naháněl (alespoň na knižních stránkách) brutálního vraha, neměla by mu uniknout kniha Vražda na blatech. Mezi skvělé thrillery nejen na léto patří nepochybně i thrillery Staré dluhy, Nikdo není doma, Pohřbená tajemství nebo Cizinec na pláži z Mysterypress. A kdo se opravdu rád bojí, neměl by minout novinku Darcy Coates – Přízraky domu Carrowů nebo Prokletí Schwartzovy vily.

Tak co? Trefila jsem se vám do noty? Kterou z knížek byste si vybrali na prázdniny, dovolenou nebo prostě jen tak na léto vy? Nebo už máte dokonce nějakou přečtenou? 

Vaše Sabi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: