Design a site like this with WordPress.com
Začít

Audiokniha: Hilda a pidilidi

Vzhledem k tomu, že mé děti před spaním baví poslouchat pohádky v audiopodobě, hledala jsem příběhy, které by je mohly bavit. Na Hildu všude čtu a slyším pozitivní ohlasy, a tak jsem ji zkusila. Jako první jsme si pustili Hildu a pidilidi. Tento poměrně kraťoučký příběh namluvila Marta Issová a v jejím podání je rozkošný. Bohužel mé děti moc nezaujal, a i já jsem s ním měla trochu problém. 

Název: Hilda a Pidilidi

Autor: Stephen Davies

Interpret: Marta Issová

Vydavatelství: OneHotBook

Formát: 1CD mp3
Délka nahrávky: 2 hodiny 23 minut

Recenze:

Modrovlasá holčička Hilda žije v domečku se svou maminkou a liškolouškem Větvíkem. Všude chodí se svým skicákem a hrozně ráda kreslí. Miluje hory, v nichž žije, trolly i skřítky. Jednoho dne zjistí, že se budou muset s maminkou z jejich domečku vystěhovat, protože prý vadí pidilidem. Skřítkům, kterým se s nimi špatně žije. Maminka s Hildou jsou pro ně obryně, které je každou chvíli málem zašlápnou, rozbíjí jim domek atd. Hildě se pryč nechce, a tak začne hledat jakousi smlouvu, kterou by jejich domov zachránila. Tedy doufám, že jsem to pochopila správně…

Ač to byla pohádka, byla opravdu hodně zvláštní. U spousty věcí mi unikaly souvislosti, nechápala jsem, co vlastně Hilda přesně hledá a proč, některé vedlejší dějové linky mi přišly zbytečně matoucí. Nevím… Tato kniha spadá do tzv. magického realismu, který pro mě není úplnou novinkou, ale tahle pohádka mi vážně nesedla. Těšila jsem se na magický svět elfů, skřítků atd., ale vůbec jsem si ho neužila. Spíš jsem se nutila, abych se vydržela na text soustředit, měla jsem zmatek v postavách a příliš mě to neoslovilo. 

Interpretkou této audioknihy je Marta Issová, kterou mám jako herečku moc ráda, a i její čtení se mi líbilo. Přesto mě nedokázala do děje dostatečně vtáhnout. Nevím, čím to je. Někdy se zkrátka stane, že nám kniha nebo audiokniha nesedne. 

Máme od autora ještě audioknihu Hilda a parádní slavnost, ale nevím, zda se do ní pustím. Mám v knihovničce lákavější tituly, jako třeba Plachetnici na vinětách nebo Rekonstrukci. A ty mě momentálně lákají mnohem víc. 

Audioknihu Hilda a pidilidi zakoupíte na stránkách OneHotBook nebo v aplikaci Audiolibrix. Vydavatelství moc děkuji za to, že jsem si ji mohla i s dětmi poslechnout. 

Něco o autorovi: (převzato ze stránek OneHotBook)

Stephen Davies

(* 1976)

Britský autor dětských knížek se živil také česáním jablek, sklízením rýže, výukou angličtiny nebo jako producent v rádiu. Celou dobu četl a psal. Než se v roce 2014 vrátil do Londýna, žil 13 let v Africe, která je pro něj stále inspirací. Má rád čínské kresby tuší a hru v šachy. Jeho nejnovější knihou je Chessboxer.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: