Pekelná babička se vrací se svými pekelnými příběhy

Před pár lety jsem objevila skvělou autorku dětských knížek Ivu Geckovou, mimo jiné i díky její knížce Čertí babička. Mě i děti natolik uchvátila, že jsme ji pak četli stále dokola. Příběhy svérázné babičky a jejího vnuka Buriáška nás prostě bavily. Pravda, mě, poté, co jsem je četla už asi po třicáté, o trochu méně. Ale třeba takové babiččiny železňáky se u nás staly legendární… A teď konečně vyšlo volné pokračování – Pekelné příběhy čertí babičky. Je stejně dobré, jako první díl?

Název: Pekelné příběhy čertí babičky

Autor: Iva Gecková

Ilustrátor: Drahomír Trsťan

Nakladatelství: Grada (Bambook)

Počet stran: 70

Rok: 2020

Recenze:

Pekelné příběhy čertí babičky nemají nějaký hlavní děj, který by se táhl celou knihou. Jak už název napovídá, jde o jednotlivé příběhy – kapitolky, které nás přivádí do pekla a ve kterých čertí babička řeší různé problémy – s neposednými čerty ve škole, s línými čerty v pekle, i s tlustým a líným zadkem předkem Črtem. Děti (i rodiče) se pomocí těchto roztomilých ale i trochu napínavých příběhů podívají nejen do pekla, ale i do tzv. Črtích skal. Zjistí, jak se vyrábí netopýří sádlo, že je na to potřeba odchytit a trochu spařit netopýry (věřím, že když paní Gecková psala tyto příběhy, vůbec netušila, že netopýři způsobí světovou emidemii :D), dozví se něco o první čertovi, který se jmenovat Črt a také si poslechnou krásný příběh o sbírání borůvek na koláč.

Iva Gecková je naprosto neuvěřitelná. Píše jednu knížku za druhou a stále si udržuje laťku stejně vysoko. Pekelné příběhy byly stejně zábavné, jako první díl. Je sice pravda, že tentokrát bavil víc mě než děti, ale možná je to jen tím, že teď mají nějakou zlobící náladu a nechtějí poslouchat, jak jim čtu pohádky. Ovšem i když jsem si myslela, že mě neposlouchají a neví, co čtu, slyšela jsem pak z pokojíčku (když už měli mlčet a spát), jak Nela vypráví Jiříkovi něco o Buriáškovi. Takže to s tou nepozorností nebude zase tak zlé… 🙂

Čertí babička je prostě takový „řízek“. Ničeho se nezalekne, dokáže si dupnout, s nikým se nemazlí a sjedná si pořádek. Když chce, má pořádnou sílu, a přestože je jí přes 300 let, běhá rychleji, než někteří čerti. Čertí babička mě prostě baví a doufám, že paní Gecková se k ní ještě někdy vrátí.

Knížku ilustroval Drahomír Trsťan. Jeho ilustrace už dobře známe, ale pořád se mi nijak moc nelíbí. Jsem přesvědčená, že jeho obrázky by se spíš hodily někam do komiksů nebo ke kresleným vtipům než do dětských knížek. I když, jak které. Některé jsou docela hezké. Ovšem na hubenou vysokou babičku s dosti výrazným poprsím si asi nezvyknu. V pracovním sešitě pro děti Pekelné úkoly čertí babičky je komentoval dokonce i můj manžel, a ten si obvykle dětských knížek vůbec nevšímá. Inu, čertí babička je prostě „řízek“, žádná milounká babička. A to se panu Trsťanovi vystihnout podařilo. To zase musím uznat. 😀

Hodnocení: 100%

Za knížku Pekelné úkoly čertí babičky moc děkuji Ivě Geckové a moc se těším na její další příběhy. Vy si knížku můžete koupit na stránkách nakladatelství Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: