Design a site like this with WordPress.com
Začít

Jan Bauer, Jaromír Jindra a Jan Štifter na společné autogramiádě v Českých Budějovicích + nové knihy s podpisem

Konečně nastal okamžik, kdy i českobudějovická literární scéna prolomila pomyslné ledy, které přinesla koronavirová opatření a v oblíbeném knihkupectví Kosmas Na Sadech se odehrála první knižní akce. Bylo to ve čtvrtek 28. května 2020 v 16:00 a sešli se zde tři skvělí autoři z Českých Budějovic – Jaromír Jindra, Jan Bauer a Jan Štifter – kterým vyšly nové knihy právě v době koronavirové krize. Já jsem u takové akce samozřejmě nesměla chybět a vy se teď můžete podívat se mnou.

Všichni tři sympatičtí autoři se nejprve přivítali s návštěvníky a představili postupně své nové knihy. Jaromír Jindra představil čtvrtý díl své Lucemburské série – Boj slepého krále a knihu Návrat mrtvého muže, která sice není úplnou novinkou, ale rozhodně si zaslouží ukázat veřejnosti.

Jan Bauer představil dvě knihy, které vyšly v karanténě, ale nejsou úplné novinky – resp. obě knihy obsahují dva příběhy ze dvou autorových oblíbených sérií, které nyní nově vychází. První je závěrečným dílem série o Karlu IV. a druhá kniha nás zavede ve dvou příbězích do středověku, kde Jakub Protiva a mnich Blasius pátrají po zločincích a kroky je přitom zavedou až do jižních Čech (Všude číhá smrt).

Jan Štifter pak představil povídkový soubor z období počátku 20. století – Světlo z Pauliny, který už mám přečtený a stejně jako Sběratel sněhu se mi moc líbil. Prozradil také, že jeho novela Café Groll, která vyšla v roce 2016 a obsahuje příběh z českobudějovických nevěstinců počátku 20. století, vyjde stejně jako předchozí dvě knihy u nakladatelství Vyšehrad v novém vydání na podzim tohoto roku, že v době koronaviru napsal spolu s dalšími českými autory povídku, která vyjde povídkovém souboru v nejbližší době a také, že Café Groll bude mít před Vánoci premiéru jako divadelní hra. A na to se tedy opravdu moc těším!

Stejně jako ostatní účastníci autogramiády, jsem si nenechala ujít možnost získat knížky s věnováním a podpisem. Světlo z Pauliny jsem si přinesla z domova a knížky pana Jindry a pana Bauera jsem si koupila na místě. Krásná věnování mám od všech třech a moc si jich vážím. Budou dalšími cennými přírůstky v mé sbírce knih s podpisy autorů. O to více cenné jsou, že pan Bauer a pan Jindra mě nazvali kolegyní, čehož si nesmírně vážím a děkuji!

Vaše Sabi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: