Design a site like this with WordPress.com
Začít

Knižní přírůstky aneb jak mě popadl vlčí hlad na knihy…

Když držíte dietu a snažíte se nejíst, snadno se stane, že vás popadne tzv. vlčí hlad. To pak s prominutím sežerete, na co přijdete. No, a když se snažíte neobjednávat recenzní výtisky, protože chcete dočíst to, co tady máte za dlouhé roky nasysleno, dopadne to skoro stejně. Sice nechodí recenzáky, ale vy nakupujete a objednáváte… a nakonec nevydržíte a zvrhnete se i s těmi recenzními výtisky. A přesně takhle to dopadlo i u mě. Protože, jak jinak tohle vysvětlit?

Recenzáčky z Baronetu

Když jsem po asi 4 měsících téměř stop stavu objednávání recenzních výtisků usoudila, že jsem byla vzorná a zasloužím si odměnu, otevřela jsem stránky nakladatelství Baronet a vybrala si novinky, které bych si stejně koupila. Vybrala jsem druhý díl série Rachael AndersonNevěsta jeho bratra, kterou už jsem stihla přečíst. Druhou knížkou byla letní novinka od Barbary Hannay – Setkání v Benátkách, protože Hannay a protože Benátky. Víc netřeba dodávat. A anotací i nádhernou obálkou mě okouzlila knížka Moře vzpomínek od Fiony Valpy, kterou jsem přihodila.

Antikvariát Moba

Pak jsem sháněla knížku Já, rytíř od Františka Niedla – také další do série, kterou jsem nejprve hledala na Antikvariátu Moby. Nenašla jsem, zato se mi v košíku objevila knížka Čas havranů od Věry Fojtové a Letopisy královské komory č. V, od Vlastimila Vondrušky. Jako dárek s těmito knížkami dorazila i drobná publikace Život může být tak snadný… Uvidíme, zda mě zaujme. Mimochodem, Niedla jsem pak objednala přes Mall a už na něj čekám 3 týden a nic. Opravdu spolehlivý obchod… :/

V zajetí vášně

Můj oblíbený český autor – vlastně jeden z těch nej – Alexander Stainfort vydal po dlouhé době novou historickou romanci jako hmotnou knihu u nakladatelství Čas. Asi pochopíte, že tuto knihu jsem prostě nutně potřebovala. 🙂 Jmenuje se V zajetí vášně a od autora v ní mám krásné osobní věnování. Alexi, moc děkuji!

Mediabook

Paní Kulihová zastupující vydavatelství Bookmedia.cz mě oslovila, zda bych neměla chuť přečíst si jejich novinku, určenou spíše dětem kolem 12-15 let, Petrademone-Kniha bran. Jak už asi víte, tuto knížku jsem přijala, přečetla a jsem z ní nadšená! Rozhodně není jen pro děti! Už jsem na ni psala i recenzi.

Petra Martišková pro děti

Petra Martišková je mladá talentovaná autorka, která píše především letní romány pro dospělé, případně YA, ale také knížky pro děti. A jednu z nich nám poslala k recenzi, i s krásným věnováním pro Nelinku. Čteme ji po večerem právě teď a moc si ji užíváme. 🙂 A Nelča je samozřejmě hrdá, že má další knížku s věnováním přímo pro ni. Jmenuje se Velké dobrodružství malého dráčka.

Balík od Šárky z blogu Můj knižní ráj

Kamarádka Šárka prodávala v bazárku některé knížky, které už přečetla chtěla je poslat dál. Tři z nich mě zaujaly, a tak jsem si je hned zamluvila. Šárka mi je samozřejmě poslala jen tak, bez placení, což jsem jí vymlouvala. Nedala si říct. Já tedy ještě jednou moc děkuji, Šárko, a až budu posílat dál knížky, které by se ti líbily, ráda ti dárečky oplatím. 🙂

Mimochodem, jsou to knihy Zpěv Maora od Emma Temple, Barák od Alžběty Bublanové a Kresby v prachu od Zoë Kleinové, které mají nádhernou obálku.

Zahrada mlčenlivých

Novou knihu vydala i další česká autorka – Věra Kadlecová. Jmenuje se Zahrada mlčenlivých a je to mysteriozní román, plný napínavého pátrání po jednom ztraceném muži i pravdě schované ve staré zahradě. Román už mám přečtený i zrecenzovaný.

Neplechy čerta Zbrklíka

A poslední knížkou, kterou musím zmínit, je novinka z nakladatelství Grada – Bambook: Neplechy čerta Zbrklíka. Krásný čertovský příběh z pera Sandry Dražilové Zlámalové, kterou už máme přečtenou dokonce několikrát a recenzi jsem umístila na blog Bláznivá máma.

A aby toho nebylo málo, mám objednáno dalších 5 knížek, na které zatím čekám. Dvě jsem si poslala do Nýřan, kde je vyzvedne kolegyňka a kamarádka Romča, protože mezi nimi má i nějaké pro sebe. Jedna na mě čeká v Zásilkovně. A dvě se zatím někde toulají. Uvidíte proto všechny ve chvíli, kdy se mi konečně dostanou do rukou.

Vaše Sabi 🙂

2 komentáře: „Knižní přírůstky aneb jak mě popadl vlčí hlad na knihy…

Add yours

  1. Ahoj Sabi, já tě úplně chápu. Měla jsem v posledních týdnech obrovskou radost z toho, že jsem přečetla skoro vše, co jsem tu nasyslila od Vánoc, a už se mi to zase nějak zvrhlo. Něco mi přišlo v rámci spolupráce s Gradou a spoustu věcí jsem si koupila u nás v Kanzelsbergeru, kde mám objednaných pro sebe ještě asi pět knih a hromada jich má vyjít v červnu. Taky jsem si v knihovně napůjčovala nějaké detektivky, abych se nenudila:-) A mezi tím vším čtu slohovky do práce:-)

    To se mi líbí

    1. Přesně! Kdybych nepsala, zvládala bych to lépe a rychleji číst. Minimálně 4-5 knížek měsíčně navíc bych dala. Ale takhle… no teď jsem dospala hlavní restík – nový román, tak budu zase chjvíli víc číst, než se pustím do dalšího. 😀

      To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: