Přečtené knihy za duben 2020

Duben byl ve znamení korontény a dětí téměř neustále na krku. Myslela jsem, že nezvládnu přečíst skoro nic, tím spíš, když jsem potřebovala po večerech psát zakázky i nasmlouvanou knížku. Nakonec to ale vůbec nebylo také zlé. Ano, vím, četla jsem i dětské knížky a jednu Harlequinku, ale i tak. Duben pro mě byl čtenářsky úspěšný. 🙂

Heidi a její kamarádi od Johanny Spyriové, převyprávěná Jitkou Škápíkovou byla recenzní výtisk z Fortuny Libri. Četla se velmi krásně a příběh mě dojal, stejně jako když jsem heidi četla v dětství. Už jsem na ni psala i recenzi.

I další knížka byla dětská – Kniha skřítků náladovníčků byla rozdělena na jednotlivé části, kde byl vždy představen skřítek, který měl jednu z nálad, kterou předvádí snad všechny děti na světě. A aby si děti tu náladu lépe uvědomili, nechyběla vždy pohádka s poučením. Moc pěkně vymyšlené. Napsala i ilustrovala skvělá Dagmar Medzvecová.

Deník uštvané matky byla hodně pohodová oddechovka, která mě mile překvapila. Čekala jsem totiž nějaký deník mámy, co si bude ustavičně stěhovat na své dítě, ale dostala jsem romantický příběh ženy, kterou opustil otec její dcery a ona znovu hledá sama sebe.

Jak milovat hrdinu je Harlequinka staršího data, tuším z roku 1995. Je to o ženě, kterou si vezme bohatý šlechtic zrazený exmanželkou a odejde do války. Chce ženě pomoci v tragické chvíli. Nepočítá však, že se z války vrátí, navíc ještě zraněn. Tento příběh byl hodně jednoduchý, dobře se četl, ale nic velkého od toho nečekejte.

Zdivočelé Sudety jsem tu syslila už pěkně dlouho. Jedná se o odbornou publikaci, která má přiblížit, co se dělo v roce 1938 při obsazování Sudet. Bohužel je pojala příliš z vojenského hlediska a tak mě poněkud zklamala. Čekala jsem víc o tom, jaké to bylo pro lidi, kteří tam žili atd.

Světlo z Pauliny je sbírka vynikajících povídek z pera Jana Štiftera. Já ho objevila loni v létě díky knize Sběratel sněhu – dokonce osobně :), a naprosto mě uchvátil. Proto jsem hltala i tyto povídky. nebyly tak výborné, jako Sběratel sněhu, ale i tak si zaslouží vyzdvihnout mezi knihami za tento měsíc.

Eugenie – Příběh české hoteliérky, je nádherný román z první poloviny 20. století, od Jany Poncarové. Kdo sledujete mé články, asi víte, jak mě dostaly její Podbrdské ženy. Eugenie mě lákala i svým tématem a místem, kde se děj odehrává – Plzní (pocházím kousek od Plzně). Eugenie byla o kapánek horší, než Podbrdské ženy, ale jen v té emotivní rovině. Jinak patří jednoznačně mezi té TOPky.

Kniha od výborného autora historických románů Jaromíra Jindry a zároveň druhý díl jeho Lucemburské série – Válka královen. Četla je velmi dobře, autor výborně popisuje historické reálie a pro toho, kdo toho období nezná, bude jistě naprosto strhující. Pro mě ale autorův TOP tvoří kniha následující…

Návrat mrtvého muže. Naprosto strhující román ženy, která se toužila stát novinářkou a prožít normální život, ale bohužel zasáhl komunistický režim. Tohle jsem četla jedním dechem a nedokázala jsem se odtrhnout. Byla jsem napjatá, jako bych četla thriller. Obálka i název by tomu napovídali, ale jsou zavádějící. Jedná se spíše o společenský román.

Detektiv Arrowood je novinka z nakladatelství Moba, kterou jsem si pořídila jako e-knihu. Četla se velmi dobře a hodně mi připomínala Sherlocka Holemese. Odehrává se ve stejné době a detektiv má rovněž svého pomocníka – tak trochu doktora Watsona. Svého kolegu Holmese však nesnáší. narozdíl od něj je trochu pomalý až natvrdlý a nadelá více škody než užitku. Bohužel jsem nebyla tak nadšená, jak jsem čekala, že budu.

Jo, tak tohle byla pecka! 🙂 Můj tajný život od Lucie Hříšné je kniha vycházející z blogových příspěvků autorky, která se živí jako luxusní společnice, ale na venek se tváří jako nevinná studentka. Příspěvky jsou poskládány tak, že svým způsobem tvoří román, který se čte velmi dobře, svižně a každou chvíli se u něj červenáte. Za mě rozhodně 5/5. 🙂

Nádherná kniha Uprostřed ráje, je romantický příběh o dvou ženách z různých dob a o dvou láskách. Také ale o pomstě a nenávisti. Odehrává se na Novém Zélandě a autorkou je má oblíbená Laura Walden, na kterou jsem v poslední době trochu zanevřela, ale touto knihou je rozhodně zpátky ve hře. Nádherné čtení!

Celkem přečteno: 12 knížek

SHRNUTÍ

Největší překvapení: Návrat mrtvého muže

Největší romantika: Uprostřed ráje

Největší zklamání: Zdivočelé Sudety

Nejnudnější kniha: Jak milovat hrdinu

Nejžhavější kniha: Můj tajný život

Nejlepší dětská kniha: Heidi a její kamarádi

2 Replies to “Přečtené knihy za duben 2020”

  1. Ahoj Sabi,
    to je moc pěkný článek, přiznám se, že vlastně nic z toho neznám. Jaromíra Jindru znám tedy z tvých článků a videí, ale ještě jsem nic nečetla. O Podbrdských ženách uvažuji pro mamku, teď jsem jí koupila k svátku Šikmý kostel, líbilo se mi, co jsi o knize říkala:-)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s