Design a site like this with WordPress.com
Začít

Návrat mrtvého muže – jedna z nejlepších knih které jsem letos četla!

Jaromír Jindra je vynikající autor historických románů. Málokdo vás o něm ví, že napsal i knihu Návrat mrtvého muže, která se odehrává převážně ve druhé polovině minulého století s vedle napínavého příběhu ukrývá i plno šokujících odhalení z doby socialismu.

Název: Návrat mrtvého muže
Autor: Jaromír Jindra
Nakladatelství: Brána
Počet stran:
Rok: 2020

Recenze:
Kniha na první pohled pouta krásnou obálkou, která spolu s názvem vyvolává poněkud mylný dojem. Já jsem úplně původně myslela, ze to bude detektivka nebo thriller. Z autorovy besedy jsem pak věděla, ze to je mýlka. Že Návrat mrtvého muže je poutavý román odehrávající se v socialismu. Hlavní hrdinkou je čerstvá maturantka Olga, která získá vysněné místo v okresních novinách. Kariéru novinářky má velmi slušně našlápnutou a aby byl její život zcela dokonalý, potká Kamila. Muže, do nějž se ihned zamiluje.
Asi tušíte, ze nic není tak jednoduché, jak se zdá. Přichází Pražské jaro a následná okupace ruskými vojsky. Rok 1968 zamává životy mnoha lidí. Tím víc naší hrdinky, která v socialistickém bahně neumí plavat.
Nebudu z děje prozrazovat víc, než je nutné. Stačí, že hodně prozrazuje název knihy i anotace. Faktem je, že i když jsem od pana Jindry četla už téměř vše, tato kniha je pro mě jednoznačně nejlepší!
Na knize je znát, že autor popisoval témata, která velmi dobře znal a spoustu událostí sám prožil. A když ne on, tak jeho blízcí. Na psaní měl zřejmě dostatek času a klidu. Tato kniha je vymazlená do posledního písmenka!
Bála jsem se, zda mě román ze socialismu bude bavit, ale mé obavy byly zbytečně. Do postav jsem se vžila tak dokonale, že mi bylo úplně líto je opouštět. Můj zájem určitě zvýšilo i vyprávění autora na jeho besedě. Pořád jsem přemýšlela, co asi sám z toho skutečně zažil, která z postav je napsána po vzoru jeho ženy Elišky – a zda vůbec… zkrátka jsem nedokázala děj pustit z hlavy, i když jsem zrovna nečetla.
Jaromír Jindra v knize použil i jeden z fejetonů své ženy a také jednu báseň. Návrat mrtvého muže je pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok přečetla a je škoda, že není (zatím) v plánu žádná další v podobném stylu. Každopádně i autorovy další knihy stojí za přečtení. 🙂

Hodnocení: 99 % (procento ubírám za matoucí název a obálku)

Knihu Návrat mrtvého muže lze koupit třeba na stránkách nakladatelství Brána. Za knížku tentokrat děkuji samotnému autorovi, který mi ji daroval bez nároku na recenzi. Napsat jsem ji ale prostě musela, protože tato kniha si to rozhodně zaslouží!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: