Design a site like this with WordPress.com
Začít

Heidi a její kamarádi – převyprávěná klasika Johanny Spyriové

Kouzelný příběh o malé holčičce vyrůstající u dědečka v horách, pasoucí kozy a milující všechno obyčejné a prosté, okouzlil mnoho dětí i dospělých po celém světě. Heidi, děvčátko z hor napsala Johanna Spyriová už před sto lety a stále je oblíbený. Já ho po letech četla znovu, před nedávnem, převyprávěný Jitkou Škápíkovou. Nyní Fortuna Libri vydala pokračování s názvem Heidi a její kamarádi. Splnila má očekávání?

Název: Heidi a její kamarádi
Autor: Johanna Spyriová a Jitka Škápíková
Ilustrace: Sofie Helfertová
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 102
Rok: 2020

Recenze:
Malá Heidi se ocitla u Kláry, nemocné dívky žijící ve velikém domě ve Frankfurtu. Klára je upoutána na vozík a Heidi jí má dělat společnost a učit se s ní. Klára už nemá maminku a otec je často pryč na obchodních cestách. V domě na ně dohlíží protivná a přísná guvernantka, která nemá pochopení pro Heidiiny stesky po domově a po horách.
Zatímco Klára je s přítomností Heidi a s jejími kousky spokojená, holčička chřadne až začne být náměsíčná. Doktor doporučí Heidin návrat do hor. Jenže to zase bude smutnit Klára.

Jak to dopadne?
Zůstane Heidi ve Frankfurtu?
Uvidí ještě někdy dědečka, babičku a Petra?
A co smutná a nemocná Klárka?

Jako malá jsem četla původní verzi Johanny Spyriové, ale už si ji bohužel nevybavím. Jitka Škápíková převyprávěla Heidin příběh velmi citlivě. Čte se dobře, svižně, je jednoduchý na pochopení i pro menší děti a věřím, ze udrží pozornost, i když ověřené to samozřejmě nemám. Moje děti zatím nečtou a Heidi jsem jim číst ani nezkoušela. Vychutnala jsem si ji o samotě. Věřím, že až přijde ten správný čas, propadnou jejímu kouzlu stejně jako já.
Celý příběh provází nádherné ilustrace Sofie Helfertové, které jej výborně doplňují. Ty si mé děti prohlížely a zaujaly je na první pohled. Zajímalo je, kdo je ta kudrnatá holčička i proč Klára sedí na vozíku.

Heidi a její kamarádi rozhodně doporučím ke čtení dětem od druhé třídy. Mimo uvedené důvody i proto, že ukrývá určitá výchovný gesta. Nebudu však prozrazovat jaká, protože to už bych odhalila příliš.

Hodnocení: 100%

Knížku Heidi a její kamarádi koupíte na stránkách nakladatelství Fortuna Libri.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: