Knižní přírůstky – březen aneb Příprava na karanténu

Karanténa a nouzový stav nás všechny přimějí být doma a trávit čas se svými rodinami. Většina z nás má stejně jako já asi doma i děti, se kterými toho člověk moc nenačte, obzvlášť pokud se pořád nudí, jako naše Nela. Přesto se i ke čtení občas dostanu a tak jsem si pořídila zase nějaké nové kousky, které si mohu přečíst. Jaké to jsou?

Recenzní výtisky
Recenzní výtisky jsem si předsevzala moc nebrat, abych přečetla hlavně knížky, které mi doma leží už nějakou dobu. Ale dětským knížkám nikdy neodolám, a tak jsem si jich objednala opravdu hodně. Nutno podotknout, že většina už jich je přectena. Vlastně k přečtení mi zbývá už jen jedna.
Z Megaknih mi dorazilo nádherné leporelo Dobré ráno, žabko! To je hlavně pro našeho malého čtenáře Jiříka. Stejně tak i Velká knížka DINOSAUŘI pro malé vypravěče z nakladatelství Ella&Max. Ostatní knížky jsou spíš pro mě a Nelču. Poslala je Grada a skvělá Barunka Srncová. Moc za ně děkuji! 🙂 Jsou to Strašidla z Vidlákova, Velká smůla trpaslíka Smůly, Vlk a já a Kniha skřítků náladovníčků, která mi jako jediná chybí přečíst. Na ostatní knížky už jste mohli číst i recenze, nebo je zveřejníme v nejbližších dnech. 🙂

Opět knížky z knihovny
Jelikož jsem byla vrátit v knihovně Draculou ženu, opět jsem sáhla po něčem, co jsem tam prostě nemohla nechat. Je to druhý díl Lucemburské série od Jaromíra Jindry – Válka královen. A pak první díl ságy o Zaklínači. Asi chápete, že to jsem tam prostě nemohla nechat. 😛

Něco z bazárku od Daramegan.cz
Jelikož Darinka z blogu Daramegan.cz vyřazovala nějaké knížky a dala je na knižní bazar, kde jsem je zahlédla, neodolala jsem. Už dlouho jsem nečetla nic z Egypta a toto je jednak třídílná sága, a pak detektivní řada ze Starého Egypta. Prostě jsem se neudržela. Navíc za velmi příznivou cenu!
Sága má názvy Achnaton, Tutanchamon a Amenofis. Detektivky z nakladatelství Metafora jsou Vraždící Anubis, Před tváří Amonovou a Smrt horových služebníků.

Výprodej z knihovny
No a u Egypta ještě chvíli zůstaneme. Když už jsem byla v knihovně, všimla jsem si, že ve vyřazených kouscích je klasika Mika Waltariho – Egypťan Sinuhet. Četla jsem ho ještě na základce jako půjčeného a tak jsem neodolala a pořídila si domů svého vlastního, i když ve značně ošuntělém stavu.

A jak jste se na karanténu připravili vy?

Čtete více, nebo chodíte normálně do práce?

Vaše Sabi 🙂

2 komentáře: „Knižní přírůstky – březen aneb Příprava na karanténu

  1. Ahoj Sabi,
    já jsem tento týden doma, máme od pondělí home office, což je podle mě naprosto rozumné, ale pro mě jako češtinářku na střední škole, která má maturitní třídu, je to děs. Dopoledne vždy pracuji aspoň čtyři hodiny, věnuji se online konzultacím a opravování. Také optimisticky chystáme zájezd do Skotka na konec září, takže mi poštou chodí přihlášky apod. Já jsem si v únoru koupila hodně nových knih, něco jsem sehnala ještě na začátku března, takže čtu právě toto. Z recenzních výtisků tu mám už jen jednu detektivku z Grady. Za březen jsem přečetla zatím 12 knih a myslím, že březen bude hodně rekordní:-)
    Hanka z ciculka.cz

    To se mi líbí

  2. Já karanténu jako vedoucí jednoty nemám a tak čtu jak jsem zvyklá.Večer před spaním.Ted se ještě píší s dětmi úkoly,takže moje dny jsou tak nabité k prasknutí.Nevím co dřív – když v práci skončím v pět večer a cesta domů autem půl hodiny,tak dojedu a doma další práce. 🙂 Není třeba abych si dělala zásoby .

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s