Michal Vaněček – Renata Petříčková: Strašidla z Vidlákova

Ať už máte sami rádi dětské knížky, obzvlášť ty, u kterých se i jako dospělí zasmějete, nebo hledáte inspiraci ke čtení pro své děti, mám pro vás další tip na skvělou knížku. Strašidla z Vidlákova jsou opravdu zábavná a vtipná a přináší situace,při kterých se budete minimálně usmívat, ne-li se smát nahlas.

Název: Strašidla z Vidlákova
Autoři: Michal Vaněček a Renata Petříčková
Ilustrátor: Václav Ráž
Nakladatelství: Grada
Edice: Bambook
Počet stran: 96
Rok: 2020

Recenze:
Michal Vaněček s Renatou Petříčkovou už jsou známá dvojice, která píše naprosto skvělé knížky pro děti založené na pověstech, pohádkách a příbězích o strašidlech. Vydali už knížku o pověstech pražských i z různých krajů a nyní přichází s originálním příběhem o skupině tak trochu vysloužilých strašidel, kteří žijí na hradě Vidlákov ve stejnojmenné vesnici. Vidlákov je tak zapomenutý, že není ani na mapě. Jednou přijede školní exkurze a strašidla zjistí, že už asi neumí ani strašit. Objeví však v novinách pražské Muzeum strašení. A tak vyráží na výlet, aby se v tom muzeu setkala se svými kolegy a naučila se od nich pořádnému strašení.


Už jen výlet autobusem je hodně zábavný. O dobrodružství, které strašidla prožijí v Praze, ani nemluvě. Autoři se opět inspirovali pražskými pověstmi, ale jen trošičku. Děti poznají Zlatou kapličku, dozví se něco málo o pražském podzemí a také zjistí, kdo je to Golem.
Tahle knížka je napsána vtipně, svižně a skutečně zábavně. Dokonce i mě, dospělou, chytla od prvních stránek. Líbilo se mi prostředí neznámého hradu i pražského podzemí. U některých situací jsem se musela krotit, abych se nesmála nahlas. Postavičky strašidel mi přirostly k srdci, i když největší sympatie sklidil jednoznačně Smrádek a had.
Celý příběh doprovází ilustrace Václava Ráže, které jej skvěle doplňují. Osobně mi jeho kresby přijdou vhodné spíše do nějakého časopisu o vtipech, než do dětské knížky, ale dětem se určitě budou líbit, protože jsou hodně barevné a zdůrazňují vtipnost popisovaných příběhů.


Osobně knížku doporučuji a přiznávám, že si moc ráda pořídím i ty předchozí, hlavně pražské a krajové pověsti – Kouzelné pověsti pražské a Kouzelné pověsti našich krajů.

Hodnocení: 98 %

Knížku Strašidla z Vidlákova koupíte na stránkách nakladatelství Grada, kterému zároveň moc děkuji za recenzní výtisk.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s