Konspirační thriller Lindy Stassi – Šesté zastavení

Konspirační thrillery čtu ráda, ale dávkuji si je postupně. Jeden jednou za čas úplně stačí, protože mám pocit, že témata jsou značně ohraná a především ta, která se týkají církevních záležitostí, jsou prostě stále dokola. Navíc mi trochu vadí, že u konspiračních thrillerů je podstatná hlavně akce a zajímavé téma, protože k vyřešení problému se – logicky – hlavní hrdinové nikdy nedopracují.

Název: Šesté zastavení

Autor: Linda Stassi

Nakladatelství: Omega

Počet stran: 470

Rok: 2019

Recenze:

Hlavní hrdinkou knihy Šesté zastavení je reportérka Alessandra, která roky dělala reportáže ve válečných zónách v Afghánistánu atd. Je tedy dostatečně ostřílená a hned tak se něčeho nezalekne. Je jí přes 40 let, je bezdětná a rozvedená. Když dostane životní příležitost, udělat velkou reportáž z nejsledovanějšího soudního procesu všech dob, nadšeně se jí chopí.

Soud, který otřásá Amerikou a vůbec celým světem, se koná s údajně největším teroristou všech dob, kvůli němuž probíhala řada děsivých teroristických útoků po celém světě. Tento muž však vystupuje na veřejnosti jako dobrý člověk a údajně je klonem samotného Ježíše.

Je to podvodník, terorista, nebo spasitel?

Když Alessandra stojí u vchodu do soudní budovy, kam přijíždí auto s obviněným, muž vystoupí, přejde rovnou k ní a políbí ji na rty. Celý svět se tak dozvídá, že ona je „vyvolenou“, tedy tou, která má najít důkaz, že je skutečným spasitelem a že všechny vraždy, z nichž ho obviňují, na svědomí nemá.

Ali absolutně nechápe, co se děje a v podstatě až do samého konce netuší, komu může důvěřovat a komu ne. Nejprve sama prchá před reportéry, pak dokonce před spravedlností, protože kněz, který jí pomáhal, je nalezen mrtvý. Zatímco ona utíká s představou, že musí najít důkaz, že je nevinná, někdo řídí její kroky, aby našla hlavně důkaz o nevinnosti souzeného teroristy.

Zápletka tohoto thrilleru je opravdu hodně zmatená. I když se kniha četla velice dobře, děj neustále proudil a hrdinka šla z jedné akce do druhé, nemůžu říct, že jsem se úplně skvěle bavila. Námět mě zřejmě nechytl tak, jak jsem očekávala. Možná to bylo tím, že nešlo tolik o věci z minulosti (což bych více uvítala), ale šlo především o současný problém – naklonování nového spasitele – Synova Syna – před 33 lety. Hlavní hrdinka sice nakonec hledá tzv. zdrojovou krev, tedy relikvii, v níž se uchovala Kristova krev a ze které byl odebrán vzorek DNA pro naklonování nového spasitele, ale až do té doby – téměř 2/3 knihy se historie moc neřešila. Teprve až když se do příběhu vpletla historie o katarech a hledání zdrojové krve, začala mě kniha opravdu bavit.

Linda Stassi píše opravdu čtivě, poutavě a od knihy se nejde odtrhnout. A to i v případě, že vám téma moc nesedne, tak jako mě. Rozhodně na tuto autorku nezanevřu a nejspíš si přečtu i další její knihu. 470 stran jsem totiž přečetla jedním dechem, a to i přes to, že jsem si každou chvíli říkala, jestli tohle opravdu CHCI číst???

Milovníkům konspiračních teorií a thrillerů s tímto námětem ji rozhodně doporučuji! 🙂

Hodnocení: 70%

Knihu Šesté zastavení zakoupíte za výhodnou cenu třeba na Booktook.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: