Design a site like this with WordPress.com
Začít

Dvojrecenze: Potíže s mrkví a Velký závod

Co se stane, když ambiciózní veverka touží vyhrát další závod o zlatý žalud, ale pořadatelé soutěže změní pravidla? A co když chamtivý králíček touží po další a další mrkvi, ale už má tak narvaný domeček, že se do něj sám nevejde? To se dozvíte ve dvou nových a naprosto kouzelných knížkách pro nejmenší od Katy Hudsonové, které v lednu vydalo nakladatelství Fortuna Libri.

Kate Hudsonová – Velký závod

Hlavní hrdinkou je veverka, která je opravdu hodně ambiciózní. Každoročně se účastní soutěže o zlatý žalud a každý rok vyhrává. Je totiž nejrychlejší. Jenže tento rok pořadatelé změnili pravidla a závod je skupinový. Veverka musí dát dohromady tým a je potřeba, aby zlatý žalud našli co nejrychleji všichni členové týmu. A to je mnohem těžší, než si myslela.

Tahle knížka je o tom, že je potřeba naučit se hrát týmově, pomáhat si navzájem a že není důležité zvítězit za každou cenu, ale závod si užít. Rozhodně něco, co mé děti (hlavně Nelinka, je totiž po mně :D) potřebují pochopit.

Kate Hudsonová – Potíže s mrkví

Ani králíček v druhé knížce to nemá jednoduché. Je to totiž chamtivec a touží nashromáždit spoustu a spoustu mrkve. Nedělí se o ni a rozhodně jí má schováno mnohem více, než dokáže spotřebovat. Jednoho dne zjistí, že se už do svého domečku nevejde. Kamarádka želva mu nabídne pomoc – může bydlet v jejím domečku. Jenže králík si tam chce cpát další mrkev a nechápe, že domeček je malý i pro jednoho, natož pro dva, a ještě s mrkví. A tak nemají domeček ani králík, ani želva. Takto to postupuje dál a králík okupuje jeden domeček za druhým, dokud nepochopí, že je lepší se o zásoby podělit a mít tak po starostech. A navíc, když se podělí s kamarády, utuží své přátelství.

I tahle knížka má krásný výchovný podtext a je to něco, co mým dětem rozhodně prospěje. Obě můžu jedině doporučit. Jsou nejen dobře napsané, ale i překrásně ilustrované. A navíc text je velmi jednoduchý a kraťoučký, takže to děti nenudí a vydrží sedět u přečtení celé knížky najednou. A stačí ji přečíst párkrát a pak už si děti sami podle obrázků vypráví příběh přikrášlený jejich vlastní fantazií. 🙂

Obě knížky koupíte za výhodnou cenu na stránkách Fortuna Libri, kterému tímto děkujeme za recenzní výtisky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: