Rachael Anderson – Snoubenec mé sestry

Čas od času dostanu chuť na romantiku. Snoubenec mé sestry je romantika velká, ale taková ta jemná, ve stylu Jane Austenové. Vášnivý polibek, o kterém pak dívka ještě dlouho sní a víc ani ťuk. Přesto se mi knížka dostala pod kůži od prvních stránek a příběhem jsem se dobře bavila. Dokonce tak dobře, že se nemůžu dočkat, až vyjde další díl.

Název: Snoubenec mé sestry

Autor: Rachael Anderson

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 240

Rok: 2019

Recenze:

Prudence je mladší sestrou Sophie, která před rokem prodělala těžkou nemoc. Kvůli tomu byl o rok odsunut její vstup do společnosti a přijetí u královny. Jelikož se matka obává, že ošklivější a nezajímavá z obou sester by mohla vedle zářivé Prudence zapadnout, rozhodne se Prudence na rok ponechat doma. Na nějaký ples či večírek sice smí, debutantkou však bude až za rok. Sophie se totiž musí nejdřív vdát. Její osud už byl předem dán. Už jako malá byla zasnoubená se synem majitele sousedního panství. Prudence nemůže pochopit, jak si sestra může vzít muže, jehož viděla párkrát v životě a nic k němu necítí. Rozhodne se, že vezme sestřin osud do svých rukou a pokusí se mezi snoubenci vykřesat jiskru.

Už název knížky napovídá, že to asi dopadne trochu jinak, než Prudence zamýšlí. Od začátku je ve společnosti více vidět i slyšet a matčiny snahy držet ji v pozadí na tom nic nezmění. Sestřin snoubenec její snahu oceňuje. Líbí se mu Prudencina nevinnost a zápal pro romantiku, stejně jako ho okouzluje její talent pro psaní příběhů. Tak dlouho plánují zlepšit vztah mezi krásným vikomtem a zakřiknutou Sophií, až jiskra přeskočí úplně jinde, než by měla.

Možná si teď říkáte, že píšu spojlery. Asi trošičku ano, ale myslím, že zase tak moc to nevadí. U tohoto druhu románu je předem jasné, jak příběh dopadne. Přesto musím přiznat, že autorka píše tak poutavě, že jsem knížku nedokázala odložit a četla a četla, abych věděla, jak to celé skončí. Ona totiž láska dvou lidí je jedna věc, ale reakce okolí druhá. Obzvlášť, když vyjevením pravdy vypukne pořádný skandál.

Snoubenec mé sestry je první díl nové série od autorky Rachael Anderson, která už se v nakladatelství Baronet představila svou předchozí a velice úspěšnou sérií Tanglewood. Já si knížku přečetla s opravdu velkou chutí, i když jsem nepočítala s tím, že by mě nějak více oslovila a chtěla bych číst i další díly. A vidíte! Oslovila mě dokonale a já se nemůžu dočkat, až se s oblíbenými hrdiny setkám znovu.

Doufám, že Sophie se v dalším díle konečně promění v motýla, a to nejen vzhledem, ale hlavně povahou. Až dosud mi svým jednáním lezla strašně na nervy. Narozdíl od Prudence, která se sice chovala spíš jako praštěná puberťačka, ale svou odvahou a bláznivými nápady mi byla moc sympatická.

V rámci žánru hodnotím knížku Snoubenec mé sestry výborně a doporučuji ji hlavně milovníkům příběhů Jane Austenové. Těm si myslím, sedne tento příběh dokonale!

Hodnocení: 89 %

Knížku Snoubenec mé sestry zakoupíte na stránkách nakladatelství Baronet, kterému tímto moc děkuji za recenzní výtisk.

One Reply to “Rachael Anderson – Snoubenec mé sestry”

  1. Ahoj,
    tedy, musím jen říct, kéž bych měla spolupráci s Baronetem:-D To je nakladatelství, kde vždy nechám tolik peněz:-) Každopádně předchozí sérii jsem četla a líbila se mi. Máš pravdu, že je to taková jemnější romance, ale autorka píše čtivě a celkem i vtipně. Určitě tuto novou sérii omrknu v knihovně:-)
    Hanka z ciculkacz

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s