Daniel Kalla – Nákaza

Alanu Vaughnovou, expertku NATO na infekční nemoci, vyšlou do Janova, aby vyšetřila těžce nemocného pacienta. Alana je v šoku, když zjistí, že se jedná o mor. Případ přisuzuje bioterorismu, doku ji pátrání po prvním nakaženém pacientovi nedovede do středověkého kláštera. Nemoc se mezitím šíří mezi lidmi obrovskou rychlostí a konec epidemie je v nedohlednu.

Název: Nákaza

Autor:  Daniel Kalla

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 279

Rok: 2019

Recenze:

Alana se v Janově při vyšetřování nakažené pacientky Vittorie Fornerové, která pracovala na staveništi, na místě původního více než 600 let starého kláštera San Giovanni, opět setkává se svým bývalým kolegou a partnerem Nikem Olivou. Společně čelí začínající smrtelné epidemii, která může vyvraždit většinu lidstva, pokud se ji nepodaří včas zastavit a odhalit prvotní zdroj této zákeřné nákazy.

Paralelně se současným příběhem se prostřednictvím deníku a vzpomínek janovského ranhojiče Rafaela Pasqua dozvídáme, jak probíhala epidemie moru v Janově ve 14. století. Tehdy lidé ještě nerozuměli spoustě věcí a docházelo tak k nesmyslným šílenstvím v podobě uvězňování lidí v jejich vlastích domech a shazování viny na Židy. Zároveň se v jeho deníku objevuje i zajímavá informace, která může Alaně pomoci zjistit zdroj současné nákazy. Ale je to vůbec možné?

Alana se kromě hledání řešení této nákazy černé smrti musí vyrovnat i se vzpomínkami na lásku k Nikovi a možná i s novou začínající přitažlivostí s Byronem, který se přidává k vyšetřovacímu a krizovému týmu. Nákaza se totiž začíná šířit zcela nepředvídatelně a podezření, že k tomuto šíření nedochází samovolně, ale má v tom prsty někdo záměrně se den ze dne stává přijatelnějším. Ale proč by to někdo dělal? Z jakého šíleného důvodu by chtěl šířit tuto smrtelnou nemoc?

Jak se nakonec podaří nákazu dostat pod kontrolu a odkud se vlastně vzala? To si již musíte přečíst sami. Ale zápletka je velmi povedená a u četby si příjemně odpočinete. Rozhodně doporučuji!

Hodnocení: 9/10

Knihu Nákaza můžete koupit na stránkách nakladatelství Alpress, kterému děkujeme za recenzní výtisk.

Text recenze: Romana Říhová

1 komentář: „Daniel Kalla – Nákaza

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: