Ester a Basilova pomsta – Detektivní pohádka pro děti i dospělé

Ester je čarodějka, která je stará už 300 let. Žije ale v dnešním moderním světě a pečlivě svůj čarodějný původ tají před světem i před svým manželem Pepou. Ten je pro změnu ohnivým mužem a před Ester vše tají stejně pečlivě. Vášeň pro ohníčky si vynahrazuje u hasičů. Ester má ještě bratra hejkala, jménem Egon. I on je šťastně ženatý a jeho žena Evča nemá o ničem ani páru. Dokud se neobjeví bazilišek pan Basil a neunese Egonova syna Janka.

Název: Ester a Basilova pomsta

Autor: Viktorie Veselá

Nakladatelství: Pointa

Počet stran: 80

Rok: 2019

Recenze:

Před nějakým časem jste mohli na mém blogu číst upoutávku na pohádkovou detektivku Viktorie Veselé, která se teprve rodila. Jsem moc ráda, že jsem mohla u zrodu tohoto počinu stát a být aspoň trochu nápomocná, protože teď ke mně knížka Ester a Basilova pomsta připutovala jako dárek a já jsem si ji nesmírně užila. Jak slibovala ukázka, byla čtivá, trochu i napínavá a moc mě bavily hlášky a narážky, které dospělý pochopí okamžitě a myslím, že i děti od 7 let, kterým je knížka primárně určená, se budou dobře bavit.

Příběh Ester se skládá ze tří částí. V první se seznámíme se všemi členy její zajímavé čarodějné rodiny a také budeme pátrat spolu s ní po synovi Jankovi. Zjistíme, kdo je pan Basil a co se kdysi mezi ním a Ester stalo. V další části se pan Basil vrátí a rozhodne se dokončit svou pomstu Ester. Nebezpečí je velké, a tak musí celá rodina dát hlavy dohromady, aby vymysleli, co s tím. V poslední části se pak společně vydají až do Chorvatska, aby vypátrali zloděje vzácných rodinných šperků.

Kdo by čekal, že kniha bude napínavá od začátku až do konce, tak bude asi trochu zklamaný. Tím, že je rozdělena na tři části, je vždy pátrání ukončeno. Na druhou stranu pro nejmladší čtenáře je to dobře, protože ještě tolik neudrží pozornost a knížka je tak bude více bavit. Jednotlivé části na sebe volně navazují, takže je určitě dobré je číst postupně. Skvělé je, že si autorka ponechala volné dveře na další možná dobrodružství čarodějky Ester a její rodinné party.

Hodnocení: 95%Knížku Ester a Basilova pomsta si můžete koupit na stránkách nakladatelství Pointa

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s