Design a site like this with WordPress.com
Začít

Monika Wurm – Pákistánská pomsta


Alexandra se probouzí v nemocnici. Netuší, jak se tam ocitla, co se stalo, ani kdo je. Nepamatuje si svůj dosavadní život, a dokonce ani své jméno. Lékaři tvrdí, že je slavnou spisovatelkou. Ale ona nepoznává ani svou vlastní knihu. Aby byla situace ještě podivnější, objeví se v nemocničním pokoji mladý muž, který tvrdí, že je jejím snoubencem. Jenže Alexandra cítí, že tady něco nehraje…

Autorka: Monika Wurm
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 526
Rok: 2019

Recenze:

Pákistánská pomsta je moje úplně první knížka od Moniky Wurm. O této autorce pocházející ze Slovenska a žijící v Rakousku jsem se dozvěděla poprvé od holek, konkrétně od Verunky, z blogu Knihy na cestách. Ona četla všechny její knihy a s nadšením je propaguje. Dlouho jsem toužila zjistit, co je na nich tak výjimečného. Teď už to vím! Monika Wurmsice píše knihy s romantickou zápletkou, a láska v nich hraje hlavní roli, rozhodně se jí však nedá upřít neskutečně bohatá fantazie, propletený děj, neustálé zvraty a šoky a hlavně, plno dobrodružství v exotickém Pákistánu.

Román Pákistánská pomsta navazuje na knihu Pákistánská princezna. Dá se však číst i když jste první díl nečetli. Autorka to sama popisuje hned na prvních stránkách a já to mohu nyní potvrdit. Přesto doporučím číst knížky tak, jak jdou po sobě, protože po přečtení „pomsty“ už budete vědět, co se stalo v „princezně“. Na druhou stranu ti, co „princeznu“ nečetli, budou více a déle napjatí. 🙂

Když je Alexandra propuštěna z nemocnice, odváží si jí její snoubenec do hotelového pokoje, aby ji následně odvezl na letiště. Odtud je čeká cesta do Londýna a pak dokonce do Pákistánu. Jeho chování je podivné. Na Alexandřiny otázky odpovídá tak napůl, mlží, vymlouvá se a dívka cítí, že muž vypadající jako chcípáček a zapáchající jako tchoř jistě není jejím snoubencem. Neví však, co má dělat. A tak odlétá do Pákistánu, aby hrála roli jeho snoubenky a doufá, že si vzpomene na minulost, aby zjistila, co se stalo a co má dělat dál.

V Pákistánu ji čeká plno překvapení. Její snoubenec se začne projevovat zcela jinak než doposud. V jeho domě ji čeká vřelé přijetí rodičů ale i budoucího švagra, který je po úrazu na úrovni dítěte, byť je to mladý a hezký muž. K Alexandře chová až podivnou náklonnost a ona neví, co si o tom má myslet. Navíc ji začne pronásledovat tajemný cizinec – fantom, který se objeví vždy, když její snoubenec musí odjet.

Většina románu Pákistánská pomsta se odehrává – jak jinak – v Pákistánu. O této zemi nic nevím, takže jsem byla zvědavá na jejich zvyky, kulturu atd. Myslím, že v rámci možností autorka obojí popsala velmi dobře. Měla jsem skutečně pocit, že jsem se v kouzelném i nebezpečném Pákistánu ocitla s hlavní hrdinkou.

Od začátku jsem se do děje naprosto ponořila a jen těžko jsem knížku odkládala. Snad na každé dvojstraně se něco dělo. V knize nebyla téměř žádná hluchá místa, která by mě nudila. Píšu téměř… Autorka totiž střídá nesmírné napětí a dobrodružství s romantickými chvílemi, které rozepisuje na mě až příliš sladce. Popis milování snad na dokonce 10 stranách? To asi nepotřebuji… 🙂Díky množství dějových zvratů, propleteného příběhu, exotického místa, na němž se román odehrával a samozřejmě i díky milostným scénám, mi kniha hodně připomínala romány Bertrice Smallové. Měla jsem pocit, jako bych četla autorčinu knihu, jen ze současnosti. Přítomnost nemocného, ale nesmírně hodného a milujícího bratra Wasima, mi zase připomínala knihy Kathleen E. Woodiwiss, kde se takové postavy často vyskytovaly a dopadaly většinou podobně, jako Wasim v této knize.

Musím se přiznat, že na to, jak napínavá a dobrodružná kniha to byla, nevyvolala ve mně nijak silné emoce. Vztek a hnus nad jednou z postav, to ano. A pak dojetí, až téměř na závěr… Ale Alexina láska mě nějak nezasáhla. Možná proto, že to bylo až moc pohádkové a pro mě neuvěřitelné…

Přesto jsem moc ráda, že jsem knihu Pákistánská pomstačetla. Hodnotím ji rozhodně velice dobře a vzdávám hold autorce nad pestrostí děje. Já bych se do toho asi pěkně zamotala. 🙂 Moc ráda si přečtu i další její knihy, i když možná nesáhnu po všech. Přece jen, láska pro mě nebude ústředním motivem… Na mě budou knihy Moniky Wurm asi až příliš sladké. Ale pokud mě bude lákat téma, tak proč ne.

Hodnocení: 95%

Pokud vás kniha Pákistánská pomsta zaujala a chtěli byste si ji přečíst, koupíte ji na stránkách nakladatelství Fortuna Libri.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: