Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Tamara McKinley – Vzpomínky vyblednou

Někdy je návrat domů jedinou cestou vpřed. To, že se vrátíme na místa, se kterými máme spojené nepříjemné a smutné vzpomínky nám může pomoci se s nimi konečně vyrovnat a jít v životě dál. Co Christy přinese taková cesta do minulosti? Pomůže jí to urovnat i pokažený vztah s dcerou?

 

Název: Vzpomínky vyblednou

Autor:  Tamara McKinley

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 304

Rok: 2019

 

Recenze:

Nový román autorky Tamary McKinley je zpovědí Christy, která se až po smrti svého milovaného manžela rozhodla konečně vypořádat s minulostí, která ji chtě nechtě celý život pronásledovala. Rozhodla se tedy odjet do rodného Skotska a doprovod ji bude dělat její dcera Anne a vnučka Kathryn. Při zdlouhavém cestování jim pak Christy postupně odhaluje svůj životní příběh.

Vypráví, proč jako mladá dívka byla nucena opustit milované zelené skotské planiny a jak se stalo, že se nakonec usídlila až v daleké Austrálii. Ovšem téměř ihned po jejich odjezdu ze země, musí Christiina rodina čelit neočekávanému útoku od neznámé ženy, která si činí nárok na jejich rodinný majetek. Jenže Christy, která by jistě věděla, jak situaci rychle vyřešit je daleko a její synové a zeť ji do celé záležitosti nechtějí zatahovat.

Záhy však zjistí, že sami nejsou schopni dohledat potřebné dokumenty, které by jasně prokázaly jejich vlastnické právo. A tak se rozhodnout pátrat v jejím domě, přičemž objeví tajemství, které Christy ukrývala po mnoho let a věděl o něm jej její zesnulý manžel.

Jak rodina na tyto nové skutečnosti zareaguje? A jak je přijmou Anne a Kathryn, když jim je ke konci jejich dobrodružné cesty Christy sama vypoví? Zacelí se rozpor mezi matkou a dcerou? Dokáží si odpustit dlouho nevyřčené tajemství? Jisté je, že příběh plný tajemství a hořkých vzpomínek nadobro změní jejich životy.

Kniha byla velice čtivá a příběh byl zajímavý a měl spád. Příjemným doplněním příběhu pak byl popis i krásné skotské krajiny. Střídání současnosti s minulostí a vyprávění ze Skotska i Austrálie mě velice bavilo. Rozhodně se nebudu vyhýbat dalším knihám z pera této autorky.

 

Hodnocení: 8/10

Knížku Vzpomínky vyblednou si můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Alpress, kterému děkuji za recenzní výtisk.

1 komentář: „Recenze: Tamara McKinley – Vzpomínky vyblednou

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: