Knižní přírůstky – září/říjen 2019

Krásnou neděli! 🙂

Mám pro vás další várku nových knížek, opět pěkně namíchaných – pro dospělé i pro děti. Ale slibuji, že už s těmi dětskými budeme brzdit. Zase tak rychle ti moji caparti „nečtou“. 😀 A já pak nestíhám psát recenze a články. 🙂

Nový Oldřich z Chlumu do sbírky

Knížka, kterou jsem netrpělivě očekávala a kvůli jíž jsem si dokonce nařídila budíka, je nový Oldřich z Chlumu od Vlastimila Vodrušky, tedy Právo první noci. Knížku opět vydalo nakladatelství Moba a včera už jsem večer kousek přečetla. A už teď jsem přesvědčená, že bude zase skvělá. 🙂 Jo a proč toho budíka? Protože jsem chtěla využít recenzních výtisků a Moba je plánovala zveřejnit už v sedm hodin ráno. 😀

Trochu napětí s mafiány pro mě i do soutěže

Od slovenského autora Petera Šlosera mi dorazila novinka Mafiánska poprava? A to i s podpisem a věnováním. A nejen pro mě! Druhý výtisk přišel i pro čtenáře Knižní kavárny, též s podpisem a věnováním – do soutěže. Ta právě probíhá na facebookové stránce, a ještě do dnešní půlnoci můžete soutěžit. 🙂

Cosmopolis boduje!!!

 

nakladatelství Cosmopolis a Grada mi opět dorazila pořádná hromada. Nebudu vypisovat všechny knihy, protože většina je pro vás do soutěží, a tak si je nechám tak trochu jako překvapení. Na recenzi mi dorazila kniha V mysli vraha a dětská knížka Trpaslíci z pařezového domečku. Pro děti pak dorazila tři krásná dětská leporela, o kterých už jsem více psala na Bláznivé mámě.

Seberozvoj z Metafory

Dále jsem dostala nabídku spolupracovat znovu s nakladatelstvím Metafora. Já s nimi vlastně nikdy spolupracovat nepřestala, ale je pravda, že poslední půl rok trochu vázla komunikace. Nyní mám kontakt na novou paní, která se mi sama ozvala a o to větší z toho mám radost. Jako první jsem dostala na recenzi knížku ZDROJ, která teoreticky navazuje na slavné Tajemství Rhondy Byrne a vědecky potvrzuje to, co Tajemství odhalilo hlavně v emocionální rovině. Už ji mám přečtenou a brzy pro vás budu mít i recenzi.

Zásilka pro děti z Ella a Max

A poslední zásilka dorazila z nakladatelství Ella a Max, tedy od Prescogroup.cz. O čtyřech leporelech pro nejmenší děti už jsem psala rovněž na Bláznivé mámě. To ale nebylo všechno. Další tři kousky jsou pro větší děti a klidně i pro dospělé čtenáře, kteří se chtějí jednoduchou hravou formou dozvědět něco nového. Příběhy šampionů pro budoucí sportovní hvězdy obsahují krátké kapitolky ze života slavných sportovců, českých i světových, mužů i žen. Knížka je proto ideální pro kluky i holky a motivuje je především k tomu, aby nevzdávali svou píli ve sportu a makali na sobě, protože každý má šanci být jako jeho oblíbené sportovní hvězdy.

Další knížkou jsou Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční 2. Opět je zde spoustu krátkých příběhů o lidech, kteří se stali slavnými a jsou něčím výjimeční. Tito lidé se prosadili v různých oborech a každý příběh je doprovázen ilustrací.

Poslední unikátní knihou je Tajemství obrazu. Tahle kráska seznamuje děti a dospívající jednoduchou formou s uměním od jeho počátků v pravěku až po to nejmodernější, se kterým se mohou setkat dnes. Je to hodně zajímavý počin a věřím, že mnoha dětem pomůže zorientovat se v této problematice.

Poslední tři knížky si všechny samozřejmě nenechám. Nějaké vám dám do soutěže a budete je moci vyhrát na facebookové stránce Bláznivé mámy.

Líbí se vám mé přírůstky? Co na ně říkáte? Máte nějaké doma, nebo si je také pořídíte?

Vaše Sabi 🙂

4 Replies to “Knižní přírůstky – září/říjen 2019”

  1. Ahoj Sabi,
    já budu mít taky hodně obsáhlý článek o nových knihách za měsíc září. Stejně jako ty jsem dostala bohatou várku z Grady a ten Zdroj z Metafory. Docela jsem toho pořídila i na Dnech Marianne a pak mi pět knih donesla ještě kolegyně, takže toho bude celkem dost. Plánuji to všechno sepsat v týdnu. Zatím jsou na blogu kosmetické novinky a ty teda stojí za to!:-D Na recenze se těším:-)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s