Knižní přírůstky – srpen a září 2019

Tak jsem se včera podívala do knihovny a s hrůzou jsem zjistila, že už tady mám zase pěknou hromádku knižních přírůstků, které jsem vám neukázala. Měla bych to napravit, protože všechny kousky si zaslouží vaši pozornost. Tak pojďme na to. 🙂

Jak jsem se celé léto s recenzními výtisky držela, tak se mi to poslední týden v srpnu nějak zvrhlo. Podlehla jsem pokušení a objednala knih hned několik, a z několika nakladatelství.

Dramatická historie z Joty

nakladatelství Jota jsem si „objednala“ dva historické romány. Prvním jsou Dcery čarodějného vrchu od Mary Scharrattové, od které už tu čeká na přečtení její Extáze. Neodolala jsem ale, protože námět je víc než lákavý a ohlasy těch, co již knížku četli, jsou vynikající. Druhým románem je Tajemství hedvábného vějíře. Tento román už vyšel u Joty podruhé, má skvělé hodnocení, a dokonce byl zfilmován. Už jsem ho přečetla a jsem z něj nadšená, stejně jako plno jiných čtenářů. Na blogu najdete už i recenzi.

Recenzáky pro VašeLiteratura.cz

Jako redaktorka webu VašeLiteratura jsem neodolala a požádala jsem o další „Srdcovky“ z Motta. Tentokrát to byly Prázdniny na moři a Pozdrav z Itálie. Vím, že už nám sice prázdniny skončily a tohle je hlavně letní čtení, ale mně teprve začaly, když děti šly obě v září do školky. 😀

Pro krásu, ekologii i poučení z Kazdy

Pan Kazda mě oslovil s nabídkou jejich novinek. Protože se mi líbily už přechozí publikace z edice „Zkuste to doma sami“, neodolala jsem Péči o tělo a vlasy. A protože mě láká dozvědět se něco o Íránu, využila jsem možnosti a objednala si cestopis Couchsurfing v Íránu.

Historická romance z Moby

Moba tentokrát pro mě až tak lákavou nabídku neměla, ale anotací a obálkou mě zaujala historická romance od Elizabeth Peak – Rodový slib. Moba moc romance nevydává, nebo alespoň ne takto v hardbacku, takže mě to hodně lákalo. Už ji mám skoro přečtenou a zatím se mi líbí. Není to sice TOP, ale je to dobrodružné čtení s kapkou romantiky.

Kniha s podpisem a věnováním

Nesmí chybět knížka, kterou jsem si koupila sama a dostala ji i s podpisem autora a osobním věnováním. Je jí Ospalá slovanská díra od Petra Jaroňka, která v sobě spojuje fantasy prvky s historií a zavádí čtenáře do středověkého Zlína. Na tento počin jsem opravdu hodně zvědavá!

Poklad z knihovničky

A posledním přírůstkem je Agatha Christie a její Plavý kůň. Je to kousek, který našla zapadlý v knihovně manželova maminka, tak mi ji hned dala stranou. Nechápu, jak jsem ji mohla přehlédnout, obzvlášť, když v mé sbírce ještě chybí. Sice to není ta krásná černá edice, ale nevadí. Mám tu i nějaké paperbacky.

A to je vše. 🙂 Jak se vám mé nové kousky líbí? Četli jste některé, nebo je máte také v knihovně?

Vaše Sabi 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s