Komiks: Zaklínač – Z masa a ohně

Rytíř Geralt, známý jako Zaklínač, mi byl až doposud znám pouze jako postava známých románů Andrzeje Sapkowskiho. Sice jsem jeho knihy nečetla, ale slyším na něj ohlasy stále a stále. A to velmi pozitivní ohlasy. A tak už jsem se pěkně dlouho chystala, že si ho vyzkouším. Jenže není čas… A pak jsem zjistila, že o Zaklínači vychází i komiksy… Asi je vám jasné, že jsem to hned musela mít. Do rukou se mi dostala novinka: Zaklínač – Z masa a ohně. Jak se mi líbila?

Název: Zaklínač: Z masa a ohně

Scénář: Aleksandra Motyková

Kresba: Marianna Strychowská

Nakladatelství: CREW

Rok: 2019

 

Recenze:

Geralt z Rivie je charizmatický rytířsky vyhlížející muž, který dokáže skvěle bojovat s mágy, čaroději a všemožnými příšerami, ať už mají jednu hlavu, nebo deset. Je samozřejmě i hlavním hrdinou tohoto dílu legendárního Zaklínače. Je požádán jedním jeho známým, aby zjistil, kdo navštěvuje po nocích jeho dceru a zcela ji mění. Geralt se tedy schová v dívčině pokoji a zjistí, že ji v kouzelné létající truhle navštěvuje další z jeho známých, Marigold. Dojde k chaosu, při kterém jsou oba v truhle přeneseni do neznámé, ale hodně nebezpečné země. Místní panovník má prý na Geralta zálusk. Připravil ho o jeho schopného mága. Netuší však, že obávaný a nenáviděný Geralt stojí přímo před ním. Zaklínač svou totožnost tají a spojí se s místní čarodějkou, aby odhalil, co se děje na tomto dvoře nekalého. Situace je samozřejmě nebezpečná a jde o nejeden život.

Musím se přiznat, že Zaklínač – Geralt z Rivie – je mi velmi sympatický a v kresbách Marianny Strychowské se mi opravdu hodně líbil. Ztvárnění mi připomínalo klasické komiksy, jaké jsem četla dříve, ještě jako puberťák. A svět příšer mi zase připomněl tajemný svět plný nemrtvých a čarodějných potvor lovce duchů Johna Sinclaira. Toho jsem svého času doslova hltala.

Líbilo se mi, že kresby jsou velmi propracované a při tom nejsou přeumělkované. I obrázky bez textu jsou dobře pochopitelné a není potřeba slov. A to i když je příběh hodně složitý a pořád se v něm něco děje.

Vzhledem k rozmanitosti zvratů v ději jsem se ani chvilku nenudila. Příběh mě chytil od samého začátku a líbila se mi atmosféra, nápad i přítomnost mnoha magických bytostí. Fantasy knihy čtu pouze výjimečně, když na ně mám chuť. V komiksech mi ale toho téma maximálně vyhovuje. Protože mám ráda historické knihy, nejvíce mi sedí i komiksy s nádechem historie. A to Zaklínač splnil. I když se jedná o fantasy s prvky sci-fi, jeho atmosféra mi připomíná krále Artuše a rytíře kulatého stolu.

Rozhodně to nebyl můj poslední Zaklínač. Nevím, zda se pustím do knižní série, ale jako komiks u mě rozhodně vede na plné čáře. Je skvělý!

Hodnocení: 97%

Komiks Zaklínač: Z masa a ohně zakoupíte na stránkách nakladatelství CREW.

2 komentáře: „Komiks: Zaklínač – Z masa a ohně

Add yours

  1. Já jsem asi hrozný hnidopich, ale chtěla bych trochu lepší vizuál. Na druhou stranu když se do nějakého komiksu začtu, tak se mi postupně začne celý líbit více a někdy pak úplně zapomenu, že se mi na začátku kresba moc nelíbila. Takže to asi zkusím.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: