Design a site like this with WordPress.com
Začít

Komiks: Svůdné touhy – kolektiv autorů

Svůdné touhy jsou sborníkem krátkých komiksových příběhů od nejslavnějších francouzských a evropských tvůrců komiksu. Jak už název napovídá, jedná se o příběhy, ve kterých hraje hlavní roli erotika a svůdné krásky. I když vyloženě erotiku v knihách nevyhledávám, nechala jsem se naprosto unést komiksy Justina a El Gaucho/Indiánské léto. A tak jsem očekávala něco podobného. Nadchl mě tento sborník stejně, jako zmíněné knihy?

Název: Svůdné touhy

Autor: Prado, Bertrand, Daniel Ceppi, Gillon a další

Nakladatelství: CREW

Počet stran: 156

Rok: 2019

 

Recenze:

Tato publikace je rozdělena na dvě knihy – dva sborníky, při čemž každý má jiné téma. Zatímco první kniha nese název Svůdné svátky a přináší 13 příběhů o Vánocích, druhá s názvem Svůdné slunění nabízí dalších 13 příběhů plných slunce, pláží, krásných dívek v bikinách a chlípných mužů, kteří je někdy tajně, někdy velmi okatě pozorují. Příběhy jsou krátké, mají cca 6-8 stránek a některé mají dokonce jen 2-3 strany. Jeden z příběhů navíc není komiks. Je složen pouze z jedné strany textu a z druhé strany obrázku. Zvláštní spojení… Dosud jsem se s tím nesetkala.

Faktem je, že jsem byla z tohoto sborníku poměrně zklamaná. Příběhy byly na mě až příliš krátké a než jsem se stihla začíst a pochopit pořádně, o co tam jde (ne vždycky to bylo jen o sexu), byl konec. Mnohdy navíc divný konec. Jako by autor nevěděl, jak z toho ven a chtěl už mít příběh rychle za sebou, nebo jako by měl pouze určitý prostor, do kterého se musel vejít. Nevím, možná to tak bylo, ale dost mě to u některých příběhů zaskočilo.

Dále mi u většiny příběhů chyběla nějaká hlubší myšlenka. Vím, že je to sborník zaměřený na erotiku, ale příběh, kde na sebe v prvním poli ti dva (tři, čtyři, více…) vlítnou a na posledním se od sebe odlepí, to je dost málo. Navíc některé z těchto příběhů bez příběhu byly i dost perverzní. Kdybych chtěla porno, koupím si ho. Ale tady jsem očekávala něco jiného. Asi to byla chyba.

Co mě bavilo byla rozmanitost ilustrací. Tím, že každý příběh byl od jiného autora, jsem se mohla doslova kochat grafikou, malbou i kresbou. Někteří autoři mě až zaskočili stylizovanými výjevy, jiní mě pobavili. Některé krásky a svalovci byli až příliš perverzní, jiní byli střídmější. Rozhodně to pro mě byla zajímavá zkušenost, ať už se to týká jednotlivých způsobů ilustrace, tak setkání se sborníkem tvořeným tolika autory najednou.

Co nemohu Svůdným touhám upřít, je rozhodně čtivost. I když mě většina příběhů neoslovila, byly krátké, a tak byl problém se od knihy odtrhnout. Sedla jsem si k ní, že jen nakouknu na pár příběhů a už jsem se neodtrhla. Rozhodně čtení tohoto komiksového sborníku nepovažuji za ztrátu času. Doporučím jej ale asi spíš, mužům, kteří v ní zřejmě více ocení erotiku, kterou je – jak jinak – doslova nabitý.

Hodnocení: 69%

Komiks Svůdné touhy můžete zakoupit na stránkách nakladatelství CREW.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: