Recenze: Sue Moorcroftová – Léto v Itálii

Sophia se právě navždy rozloučila se svým otcem. Byl posledním žijícím členem rodiny, kterého v Anglii měla. Před smrtí si přál, aby Sophie splnila některé jeho požadavky – má být šťastná, svobodná, cestovat, užít si sex na jednu noc atd. Mimo jiné měla navštívit italské městečko, ve kterém žije zbytek jeho rodiny a odkud otec pochází. Sophie začíná plnit otcova přání a vydává se do Umbrie pracovat.

Název: Léto v Itálii

Autor: Sue Moorcroftová

Nakladatelství: Fortuna Libri

Počet stran: 352

Rok: 2019

Recenze:

Čtenáři se se Sophií setkávají na začátku léta, kdy začíná pracovat jako servírka v jednom z hotelů ve starobylém městečku, ve kterém má hledat své příbuzné. Spolu se Sophií začíná i mladinká Amy, která utekla z domova, protože se dozvěděla šokující informace o svých rodičích. Potřebuje se s tím vyrovnat a potřebuje být mimo jejich vliv. Proto vyrazila pracovat daleko od rodné země, aby si dokázala, že už je dospělá a je schopná postarat se sama o sebe. Jenže brzy zjišťuje, že je osamělá, ztracená v cizí zemi a že jediná spřízněná duše je Sophie.

Brzy se do jejich hotelu přihlásí host, který obě dívky zaujme. Aby také ne, když se sympatický motorkář zastane Amy, která je křivě obviněná z nehody u stolu jednoho z hostů. Jen tak tak unikne vyhazovu. Tím však její trable nekončí. Mezi touto podivnou trojicí se rodí zvláštní vztah, který sledujeme od počátku až do konce.

Na knížku Léto v Itálii jsem se opravdu hodně těšila. Očekávala jsem skutečnou letní atmosféru a popisy romantické slunné Itálie. Bohužel jsem dostala jen fádní romantický příběh tří lidí, kteří hledají sami sebe a snaží se napravovat křivdy spáchané před dávnými roky.

Tato knížka nemá žádnou extra náročnou zápletku. Sophie a Levi, jak se motorkář jmenuje, mezi sebou postupně nacházejí zalíbení a rodí se láska, kterou Sophie odmítá a Levi je bezradný a nedokáže se vyjádřit na rovinu, jako pořádný chlap. Amy je rozmazlený fracek, který všechno řeší útěky, nebo jimi alespoň vyhrožuje. Levi i Sophie skáčou, jak ona vymýšlí.

Linka, kdy Sophie hledá svou rodinu, se zdála zajímavá, ale nakonec z toho nic nebylo. Našla strýce, sestřenici a tetu a tím to skončilo. Tajemství bylo odhaleno. Jediná napínavá zápletka byla se záhadnou ženou, která využila Leviho nepřítomnosti v jeho firmě, svedla jeho kolegu a rozehrála jakousi nekalou hru. Pořád jsem čekala, že z toho bude něco velkého – šokující odhalení se však nekonalo.

Léto v Itálii je opravdu čtení pro nenáročné čtenářky – výhradně ženy. Je to příběh o lásce a rodinných vztazích. Celou dobu se tam však nic velkého neděje. Autorka se vyžívá v rozebírání stále stejných problémů a popis Itálie také není nijak rozsáhlý. Vlastně z celé Itálie spolu s hrdinkou poznáme jen dva hotely.

Zpočátku mě knížka hodně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Časem se však začal příběh táhnout, jako med. Nic se nedělo, stránky neubývaly, snad až ke konci se děj trochu rozběhl. Mě však neoslovila atmosféra příběhu, popis prostředí, ani zápletka samotná. A Amy bych nejraději propleskla. Lezla mi na nervy svým frackovitým chováním.

Pokud se chystáte na dovolenou a chcete si přečíst opravdu nenáročnou a rozvláčnou oddechovku, Léto v Itálii vám možná bude vyhovovat. Mně bohužel zklamalo.

Hodnocení: 75%

Knihu Léto v Itálii zakoupíte ZDE. Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Fortuna Libri.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte web zdarma s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: