Design a site like this with WordPress.com
Začít

Křest nových knížek Fr. Niedla a J. Bauera – 30.6.2019, České Budějovice

Dlouho tu nebyla žádná křtící a podepisovací akce, že? Tak dnes to napravím. I máma od nemocných dětí potřebuje někdy oddech, obzvlášť, dokud jim ještě není tak zle, a řádí, jak staří čerti. A tak jsem ve čtvrtek nechala dětičky tatínkovi a uprchla na dvě hodinky do Českých Budějovic na křest nových knížek Františka Niedla a Jana Bauera.

Konal se opět od 17:00 v knihkupectví Kosmas a účast byla hojná. Já jsem měla jasný cíl – zakoupit poslední dva díly od pana Niedla ze série Rytíři z Vřesova, protože jeho historické romány miluji a předposlední díl této série z jižních Čech mi nějak unikl.

Knihkupectví mělo knih samozřejmě dostatek, takže jsem po knihách Rozervané království a Pach krve hned skočila. Jednu mám s podpisem a druhou i s osobním věnováním.

František Niedl křtil knihu Pach krve a Jan Bauer novinku Spiklenci obruče a kladiva. Přítomný byl dokonce i ředitel Moby a pan Niedl se nechal slyšet, že pan ředitel i čtenáři chtějí, aby série pokračovala. Na podzim má vyjít sedmý díl a možná bude ještě i osmý. Juchů!

Knihy pokřtil básník a kabaretiér Eda Váňa, který přednesl i košilatou báseň z vlastní produkce.

Zajímavý byl i rozhovor po křtu, kde autoři prozradili, že pan Bauer má na kontě neuvěřitelných 182 vydaných knih a je nejvydávanějším českým autorem. Pan Bauer jich má 25. Kolikátou knihu křtili, však nevěděli.

Pan Niedl pak prozradil, že čtenáři si přejí i pokračování série s Hynkem Tasem z Boru. Jemu ale prý se do toho moc nechce. Hynkovi už táhne na padesátku, a to už by byl ve středověku muž nad hrobem, s četnými nemocemi. Hlavně prý měl revma, jak pořád jezdil na koni. A o tom by prý nikdo číst nechtěl. Tak uvidíme, jak se s tím pan Niedl popasuje a zda se dočkáme dalších dílů, nebo snad nové série a nových hrdinů.

Vaše Sabi 😊

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: