Komiks: Alisik – 3/Jaro

Alisik je obyčejná sympatická holka, která zemřela příliš brzy. Navíc při autonehodě. Kvůli tomu není mrtvá, jako všichni ostatní, ale stala se duchem. Spolu se skupinkou stejně nemrtvých podivných postaviček žije už půl roku na malém polorozpadlém hřbitůvku s vyhořelým kostelíkem a přemýšlí, jak svému klukovi Rubenovi říct, že je „tak trochu jiná“.

Název: Alisik 3/Jaro

Autoři: Hubertus Rufledt a Helge Vogt

Nakladatelství: CREW

Rok: 2019

Recenze:

Alisik je čtyřdílná komiksová série, která lehce zavání hnilobou…. Ne, vážně! Je to moc pěkná série, která osloví mladší čtenáře, ale i ty starší. Alisik je sympatická mladá holka, která má své sny a touhy a upřímně se zamilovala do Rubena. Ráda by mu pomohla, protože při její a otcově nehodě přišel o zrak a také by mu ráda řekla, kdo vlastně je, ale neví, jak to udělat. A navíc, Alisik si nehodu nepamatuje.

V tomto díle se sice začíná probouzet jaro, ale my si spolu s Alisik užíváme především vlahé jarní noci.  Protože nemrtví „žijí“ v noci a ve dne spí. Malému hřbitůvku stále hrozí, že ho srovnají se zemí velké stroje a bagry a na jeho místě vyroste obchodní centrum. A Alisik a její noví přátelé přijdou o „domov“.

Jednoho dne se Alisik zdá sen o vodě… a především o tom, jak proběhla autonehoda, při které zemřela a Ruben přišel o zrak. Dívka už ví, co se stalo, ale netušíme, jak s tím naloží, ani kam celý příběh směřuje. Navíc je čas, aby vše řekla Rubenovi…

Komiks Alisik jsem chválila už v předchozí recenzi, která se vztahovala k druhému dílu této milé série. Prostředí hřbitova mě hodně baví, mám to ráda a ráda si o něm čtu. I když je Alisik hodně mladá a příběh je celkově zaměřen na jinou věkovou skupinu, než jsem já, užívám si to. Užívám si nejen vyprávění, ale především grafiku, která je přímo skvostná.

Baví mě, jak autoři vše rozčlenili a „naškatulkovali“. V příběhu nejsou jen jednotlivé kapitoly, ale také neoznačený prolog, interludia a samozřejmě předmluvy Alisik u každé kapitoly, které uzavírá většinou nějaké „pravidlo“. To vysvětluje, jak se chovají nemrtví, co mohou a nemohou dělat atd.

Kdybych měla napsat, který z dílů mě bavil více, byl by to asi ten předchozí Alisik 2/ Zima. Bylo tam více zvratů a také více příběhů přátel Alisik o tom, jak zemřeli a proč se s ní ocitli na hřbitově. Nechci ale hodnotit knihu samostatně. Tento komiks vytváří jeden velký zábavný celek, který potěší oko i mysl.

A ta grafika! Ta je prostě TOP!!!

Hodnocení: 80 %

Komiks Alisik 3/Jaro zakoupíte na stránkách nakladatelství CREW.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: