Recenze: Owen Williams – Bohemian Rhapsody

Geniální Rami Malek jako geniální Freddie Mercury v geniálním filmu Bohemian Rhapsody… Zda se vám té geniality mnoho? Ujišťuji vás, že u tohoto díla je zcela oprávněná. A proto vám přidám ještě trochu – včera, předevčírem, a ještě večer před tím, jsem dočetla geniální knihu o filmu Bohemian Rhapsody. A ano, čtete dobře. Přečetla jsem si ji rovnou třikrát. Nebyla jsem tři večery schopna koukat do ničeho jiného …

Název: Bohemian Rhapsody

Autori: Owen Williams

Nakladatelství: Jota

Počet stran: 160

Rok: 2019

Recenze:

Původně jsem přemýšlela, zda vůbec dělat na tuto publikaci psanou recenzi. Protože mám pocit, že tolik emocí, které ve mně vzbudila, vám prostě popsat nedokážu. Kdo knihu alespoň chvilku držel v ruce a k tomu viděl stejnojmenný film, jistě chápe.

Bohemian Rhapsody je poměrně útlá kniha obsahující velké množství krásných barevných fotografií, které zachycují nejen vznik filmu o legendární skupině Queen a jejím leaderovi Freddim Mercurym, ale i dobové fotografie skutečných představitelů skupiny. To vše je doplněno podrobnými popisky, ale také delšími texty, úvody k jednotlivým kapitolám.

Postupně poznáváme, jak se zrodil nápad na natočení filmu, jednotlivé důležité postavy, které stály u jeho vzniku, představitele hlavních hrdinů filmu atd. Nechybí rozhovor s představitelem hlavní role Rami Malekem, ale ani popis, jak se natáčely důležité pasáže, které představovaly v existenci skupiny a jejich členů důležité mezníky.

Bezesporu největší zájem jsem měla o vystoupení skupiny Queen na charitativním koncertu Life Aid. I to bylo v knize samozřejmě zpracováno do samostatné kapitoly. Asi nemusím psát, že se mě bavila nejvíc, hned po rozhovoru s Malekem.

Fanoušky určitě potěší i výčet nejvýznamnějších písní skupiny. Já se přiznám, že Queen sice poslouchám v autě, ale písně podle jejich názvu nepoznám. Jen některé. Pro mě byl film Bohemian Rhapsody především příběh obyčejného kluka s velkými zuby, který dokázal překročit stín svůj i svých kolegů a splnil si sen. Prostě ohromná dávka inspirace pro lidi, co chtějí růst, něco dokázat, nebo obojí.

A kniha je skvělý doplněk k tomuto filmu. Podle mě nutnost pro všechny skalní fanoušky Queen i filmu Bohemian Rhapsody.

Hodnoceni: 100%

Za knihu Bohemian Rhapsody děkuji nakladatelství Jota.

Koupit ji můžete zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: