Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Julie Caplinová – Pekárna v Brooklynu

Romantických příběhů není nikdy dost. A to i když nejsem úplně milovník knih s takovými zápletkami, které se navíc odehrávají v současnosti. Jo, historická romance, to je jiná… Přesto jsem se pustila do novinky z nakladatelství Cosmopolis Pekárna v Brooklynu. Jedná se o již druhou knížku z této série, jejíž autorkou je Julie Caplinová. První díl jsem nečetla. Vadilo to? Jak se mi knížka líbila?

Název: Pekárna v Brooklynu

Autor: Julie Caplinová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 366

Rok: 2019

Recenze:

Hlavní hrdinkou je Sophie, mladá novinářka a kulinářka, která se právě rozešla s partnerem. V srdci si nese velkou ránu, protože muž, jehož milovala, ji celou dobu jejich vztahu klamal. I když to neměla původně v úmyslu, chopí se příležitosti a vyrazí na výměnný pracovní pobyt do New Yorku, aby se na půl roku stala novinářkou v prestižním časopise.

Sophie se neohroženě vrhne do dobrodružství a zpočátku se cítí ve velikém New Yorku osaměle a ztraceně. Úplně jsem s ní soucítila. Já sama si nedokážu představit, že bych takto někam odjela. Měla bych problém i s prací v Praze, natož v New Yorku. Proto na mě začátek působil hodně depresivně a hodně jsem přemýšlela, zda budu vůbec ve čtení pokračovat.

Autorka však píše velice čtivě, a tak jsem se rozhodla, že jí dám ještě šanci. A dobře jsem udělala. Sophie se pozvolna začne seznamovat s kolegy v práci i svou bytnou – Bellou. Bella je totiž majitelka krásné pekárny v přízemí domu, ve kterém obě ženy bydlí. A protože nestíhá, a protože Sophie miluje vaření a pečení, rozhodne se Belle pomáhat. Společně se z nich stává skvělý tým.

Sophie září i v práci, kde si váží jejích skvělých nápadů, precizního provedení testovaných pokrmů i skvěle napsaných textů. (Možná jsem to ještě nezmínila, ale Sophie píše samozřejmě o jídle). A nechybí ani muži. Kolem Sophie se točí kolega Paul, ale také místní playboy Todd, Bellin bratranec. Muž, kterého by měla Sophie raději nechat být. Tento muž žije od večírku k večírku, odmítá se vázat a místo jedné ženy má celý harém. Asi už tušíte, že Sophie se Bellinými radami moc řídit nebude…

Pekárna v Brooklynu je romantická i lehce dobrodružná. Je to velmi příjemné čtení, ideální někam na dovolenou. Pokud se tedy chystáte třeba k moři, určitě si ji přibalte. Počítejte ale s tím, že budete mít pořád chuť na něco sladkého, nebo exotického, protože autorka neustále popisuje nějaké dortíky či jídla, která Sophie testuje, popř. která sama vaří.

Na mě to možná bylo trochu až moc romantické a předvídatelné – odhadla jsem dokonce i překvapení v závěru knihy, jen jsem ho čekala trochu dříve. Ale nevadilo mi to. Občas je prostě ta romantika potřeba. Příběh se mi skvěle četl, děj odsýpal, scény mě hodně bavily a celkově mě knížka pozitivně překvapila a potěšila. Sophie mi byla podobná a velmi sympatická, stejně jako rošťák Todd. Na samém konci mi dokonce ukápla slzička dojetí, takže ani emoce mi nechyběly.

Co se mi na knížce líbilo nejvíc, byla atmosféra samotné pekárny. To jak se tam Bella a Sophie sházely se svými přáteli, společně testovali a ochutnávali nové chleby, bagely a dorty. A nemůžu nepochválit obálku, která atmosféru skvěle vystihla. Autorkou je Brabikate, tedy Kateřina Brabcová a abych byla upřímná – knihu jsem zatoužila číst především díky této nádherné obálce!

Rozhodně se těším, až se pustím do prvního dílu – Kavárna v Kodani. Sice už teď vím, jak to asi dopadne, ale nevadí mi to. Každopádně pokud máte tu možnost, čtěte určitě jednotlivé díly postupně.

Hodnocení: 85%

Za knížku Pekárna v Brooklynu děkuji nakladatelství Cosmopolis. Koupit si ji můžete zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: