Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: A na nebi čekají hvězdy – Lori Nelson Spielmanová

Kniha A na nebi čekají hvězdy je nádherný a srdceryvný příběh o rodinných vztazích, sebedůvěře a hledání sebe sama. Co všechno způsobí jedna zdánlivě malá lež, několik nevyřčených slov a nepodložené domněnky? A jak ovlivňuje nevyřešená minulost naši budoucnost?

Název knihy: A na nebi čekají hvězdy

Autor: Lori Nelson Spielmanová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 320

Rok: 2019

Recenze:

Erika žije spokojený život se svými dvěma dospívajícími dcerami. Pracuje jako realitní makléřka a v poslední době se jí nevídaně daří. Nečekaná pracovní schůzka tak také zaviní to, že své dcery neodveze první školní den autem do školy, ale nechá je jet vlakem. Bohužel dojde k vlakovému neštěstí, při kterém jedna z jejích dcer zemře. Smrt Kristen zasáhne všechny její blízké, ale nejvíce trpí právě Erika a také její druhé dcera Annie. Každá z nich má svůj důvod, proč si myslet, že Kristeninu smrt zavinila právě ona a že ta druhá jí to má za zlé.

Jelikož Erika a Annie spolu od tragédie nedokáží téměř vůbec komunikovat, kupí se mezi nimi nevyřčená slova a ve společné domácnosti se začíná vznášet pach viny. Obě ženy se odcizují a ke zlepšení vzájemnému vztahu nepřidávají ani tajemné vzkazy chodící Erice, ani neochvějná víra Annie, že Kristen neštěstí přežila, protože došlo k záměně při identifikaci těl a že se Kristen někde skrývá.

Annie se proto vydává na cestu do Paříže, aby našla svou sestru a přivedla ji zpět domů. Erika se zatím vrhá do práce, toho jediného, co ji dokáže zaměstnat, aby nemyslela na svou mrtvou dceru a pokažený vztah s Annie. Podaří se jim spravit své vztahy? A co všechno Annie zjistí o své sestře a o sobě při pobytu ve Francii?

Příběh je velmi čtivý a ať se může zprvu zdát, že bude hodně depresivní, opak je pravdou. Přestože se jedná o smutné a dojemné téma, vložené citáty, které se v Eričině rodině předávají z generace na generaci, dodají příběhu určitou naději a optimistický pohled na každou životní situaci. Po přečtení knihy budete o příběhu ještě dlouho přemýšlet a možná si i ujasníte, jaké životní priority jsou pro vás důležité a že na některých věcech vůbec nezáleží.

Hodnocení: 85 %

Za knížku A na nebi čekají hvězdy moc děkujeme nakladatelství Cosmopolis. Zakoupit si ji můžete tady.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: