Audiokniha: Falešný tolar – Vlastimil Vondruška

Falešný tolar je další audiokniha ze série Vlastimila Vondrušky Letopisy královské komory. Tentokrát se královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem Petrem vypravil na Šumavu. Než však dojde čas na práci, stane se neštěstí a Jiří Adam při něm málem utone v rozbouřené řece. Zajímá vás, co bude dál?

Název: Falešný tolar
Řada: Letopisy královské komory

Čte: Jan Hyhlík
Stopáž: 1 mp3 CD / 6 hod 3 min
Verze: Nezkrácená

Recenze:
Bakalář Petr svého pána naštěstí zachrání. Jiří Adam je však velmi vyčerpán a proto musí přijmout pozvání místního pána, aby se na jeho sídle uzdravil. Jejich návštěvy využije pánova dcera Lucie že Čkyně, aby se u Jiřího Adama přimluvila za svého milého. Je jím mladý písař, kterého prý neprávem obvinili z vraždy mistra sklářské hutě. Jiřímu Adamovi se to nezdá, ale než stačí zasáhnout, Petr dívce slíbí, že se postará o spravedlnost a najde skutečného viníka. Protože je však jeho pán churavý, musí se do nedalekého Vimperka vypravit pátrat sám.

Celá tato povídka je v podstatě o bakaláři Petrovi a jeho pátrání. Jiří Adam se v ní objeví jen na začátku a pak na konci, aby jako ta nejbystřejší hlava rozuzlil záhadu. Petr však vykonává největší práci. Seznámí se s prostitutkou Martou, která mu v pátrání pomáhá a postupně společně odhalují špínu, kterou na nebohého mladého písaře, milého krásné Lucie, nakydali místní. Vzhledem k tomu, že se musí postavit rozhodnutí městské rady, nemá to Petr vůbec jednoduché. Naštěstí mu Marta pomáhá a kupodivu, nejvíc se dozví mezi spodinou.

Falešný tolar je napínavá detektivní povídka odehrávající se v šestnáctém století. I když mě autor i vypravěč vtáhli do děje hned na začátku, viníka se mi vůbec nepodařilo odhalit. Tušila jsem, kdo za tím měl prsty, ale toho, kdo skutečně tahal za nitky a zinscenoval celé divadlo, jsem neodhalila.
Pátrání se mi líbilo a bavilo mě, ale od pana Vondrušky jsem už četla/poslouchala lepší kousky. Toto byl pro mě lepší průměr.

Audiokniha byla opět bravurně namluvená panem Janem Hyhlíkem. Jeho hlas už patří mezi mé oblíbené a nedovedu si představit, že by tyto knihy měl předčítat někdo jiný.

Hodnocení: 72%

Audioknihu Falešný tolar můžete zakoupit na stránkách vydavatelství Tympanum.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s