Knižní přírůstky 3/2019

Kdyby mi někdo řekl, že budu sepisovat další knižní přírůstky po tak kraťoučké době, tak bych se mu nejspíš vysmála. Vždyť recenzní výtisky teď beru s rezervou, mám jich tady dost a žádné překvapení nečekám. Nebo ano?

První kousek, který mi přibyl v knihovně, byl opravdu nečekaný. Je to nádherná kniha – alespoň zatím soudím podle obalu, od Marie Lambale, což je pseudonym autorky Panského domu – Anne Jacobsové. Ze série Panský dům jsem zatím četla jen první díl, ale líbil se mi, takže mě moc potěšilo, když si teta Blani koupila Hortenziovou zahradu a po přečtení ji svěřila do mého vlastnictví a mé knihovny.  Ještě jednou moc děkuji!

Dalších pět kousků je tak trochu antikvariátních, ale nijak moc zničených. Naopak, jsou ve velmi pěkném stavu. No jo… zase jsem jednou zašla něco vyřídit do naší knihovny a neměla jsem s sebou děti, takže jsem si mohla prohlédnout knížky ve výprodeji za 5 Kč.

Přistála u mě útlounká knížečka Bohatství spokojeného života od Neala Donalda Walsche, Ďáblova dědička od oblíbené autorky historických romancí Jo Beverley, Vířící bludiště od Adama Fouldse z nakladatelství Odeon – další do mé „odeoňácké“ sbírky, a Zápisník jedné lásky od Nicholase Sparkse – to až budu mít náladu na opravdu velkou srdcervoucí romantiku. 😀

Jelikož mám pocit, že teď všude narážím na Annu ze Zeleného domu od nakladatelství Albatros, kterou napsala L.M. Montgomeryová, usoudila jsem, že bych si ji asi měla přečíst, protože pořád vůbec netuším, o co jde. A když jsem ji zahlédla v bazárku knih za 50 Kč, sice ve starém vydání, zato v mém oblíbeném paperbacku, neodolala jsem.

Další dvě knížky jsem výjimečně nedostala já, ale mé děti. A to od zajíčka u babičky, aby je „beránek nepokakal“. 🙂 První je 3D Červená karkulka ilustrovaná Vojtěchem Kubaštou, kterou už jsme od víkendu přečetli asi 50 x. A to není nadsázka! Čteme ji třeba desetkrát denně, stále dokola. Třikrát já, pak dvakrát manžel a večer znovu…

Druhá knížka je pro Jiříka – Coje to? Barvy. Je to publikace z Lidlu, takové malé leporelo s tvrdými listy, které je plné obrázků a barev. Dítě se učí slova, poznává různé věci, auta, zvířata, jídlo i barvy. Už jsem na to dříve v Lidlu koukala, ale nakonec jsem knížku nekoupila. Takže jsem ráda, že babička to udělala za mě.

A poslední kousek, to je absolutní třešnička na dortu a naprostá pecka! Podařilo se mi navázat spolupráci s nakladatelstvím CREW, které vydává komiksové knihy. Koukala a slintala jsem po jejich „knihách“ již dlouho, takže mám opravdu velikou radost, že je můj blog zaujal. Na vyzkoušení spolupráce jsem si vybrala a dostala titul Marvel: 1602, od autorů Neila Gaimana, Andyho Kuberta a Richarda Isanovea. Tento kousek vsadil komiksové marvelovské hrdiny do roku 1602, kdy se blíží ke konci vláda královny Alžběty a trůn se chystá převzít skotský král Jakub. Gaiman vložil příběh do nádherného a tajemného prostředí alžbětinské Anglie a propojil tak velmi originálně historii s moderními komiksovými hrdiny. Nebyla jsem si úplně jistá, zda to bude pro mě a zda ustojím ty superhrdiny v mé nejoblíbenější historické epoše, ale jak jsem do toho dnes nakoukla, bude to asi opravdu skvělé. Ilustrace jsou úplně nádherné, a drsná a akční Alžběta se mi líbí. Takže se těším, až uspím děti a začtu se do ní.

Tolik k novým kouskům v mé knihovně. Četli jste některé? A co vy a komiksy? Čtete? Máte nějaké oblíbené?

2 komentáře: „Knižní přírůstky 3/2019

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: