Malý princ znovu ožívá v převyprávěném příběhu

Kdo by neznal Malého prince? Antoine De Saint-Exupéry a jeho knižní ikona, je známý po celém světě. Knížka Malý princ má tisíce vydání, podob a ilustrací… Nakladatelství Pikola ho vydalo v novém převyprávění od Agnés De Lestrade. Nádherné ilustrace opatřila Valeria Docampo.

Název: Malý princ

Autor: Agnés De Lestrade

Ilustrace: Valeria Docampo

Nakladatelství: Pikola

Rok: 2019

Recenze:

Malého prince od Exupéryho jsem četla pouze jednou, před několika lety. Byla to pro mě pracovní povinnost a tak jsem knížku v rychlosti proběhla a nic hlubšího ve mně bohužel nezanechala. Nepamatuji si z ní příliš, takže vlastně nejsem ani schopna porovnat, nakolik se provedení této publikace liší od originálu.

Faktem je, že jsem v poslední době všude narážela na různé citace z knihy Malý princ a říkala si – musím si ji přečíst znovu. Malý princ od Agnés De Lestrade je převyprávění, v podstatě příběh napsaný na motivy originálu. Sama bych si knížku nikdy nekoupila a to ani dětem. Ale když už mi ji Dorotka poslala (o tom se více dozvíte zde), přečetla jsem ji.

Tato útlá knížečka se čte velmi rychle. Dospělý čtenář ji má přečtenou za deset minut. Ovšem u tohoto vydání bude trávit nekonečné minuty, možná i hodiny prohlížením ilustrací. Jsou totiž překrásné. Rozhodně mnohem mnohem krásnější, než originál.

Co se týká příběhu, podle mě je jednodušší na pochopení, takže i vhodnější pro malé děti. Přesto pořád nechápu, co na něm všichni mají. Nijak mě neuchvátil před lety, ani nyní. Je to taková hezká, trochu pomatená pohádka, kde si dospělý vytáhne pár mouder do života, ale dítě je podle mě nepochopí. V tomto novém vyprávění možná trochu ano, ale asi ne úplně. A stejně bude podle mě potřebovat dospělého, který mu vysvětlí co a jak.

Největší hodnotu tohoto Malého prince vidím v jeho překrásných ilustracích. Ty jsou opravdu skvostné a mění knížku v téměř umělecký kousek.

Knížku Malý princ můžete koupit na stránkách Booktook.cz

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s