Recenze: Sabina Zelená – Nejdelší cesta domů

Jindřiška se narodila rodičům, kteří o dítě nestáli. Matce pokazila skvělou pracovní pozici a otec se velmi lehce nechal ovlivnit svou ženou.  Ač je to pro většinu z nás naprosto nepochopitelné a velmi bolestné ani jeden z rodičů Jindřišku nemiloval a neprojevoval jí jakoukoli náklonost.  Navíc ji oba rodiče od dětství viní ze smrti jejího bratříčka, kterého jako dvanáctiletá dívenka nepohlídala a on se utopil. Jindřiška má od této tragické příhody velký strach z vody.

Všechnu lásku, kterou nedostala od rodičů, se jí snažila vynahradit teta Zlatka, žijící nedaleko na svém koňském statku. Bohužel teta náhle zemře a Jindřišku doma již nic nedrží, a tak se vydá na pěší cestu po republice, která vede za vzpomínkami na tetu.

Jindřiška při své cestě projde opravdu velkou část naší republiky.  A vy s ní tuto cestu prožijete a budete jí neskutečně fandit. Protože, i když dvacetiletá Jindřiška vyrůstala jen s láskou a podporou své tety, stal se z ní skvělý člověk. Jindřiška je nenáročná, pracovitá, dobrosrdečná a váží si i drobných laskavostí.

Autorka dokázala velmi věrohodně popsat těžký životní osud mladé dívky. Poutavě popsat její cestu po republice. Její hledání lásky a její touhu někam patřit. U knížky se budete s Jindřiškou radovat, ale i plakat. Zažijete s ní pěkné, ale i těžké chvíle. Příběh vás chytí za srdce od první do poslední stránky.

Kniha Nejdelší cesta domů mě velice mile překvapila, je velmi čtivě a poutavě napsaná, s citem a laskavostí. Dokázala ve mně vyvolat spoustu různých emocí.

Knížka je spíše oddechová, určená především pro ženy a dívky, ale rozhodně stojí za přečtení. A určitě se zařadí mezi příběhy, ke kterým se budu ještě někdy v budoucnu ráda vracet.

Hodnocení: 100%

Knihu Nejdelší cesta domů si můžete koupit ZDE.

Text: Dana Goliášová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s