Audiokniha: Sarah Pinborough – Tiché lži

Pro milovníky psychologických thrillerů je tu další knížka od britské autorky Sarah Pinborough. Po její dobře hodnocené prvotině „Ví o tobě“ vyšla v rámci podzimního Velkého knižního čtvrtku knížka Tiché lži. Je to příběh tří žen, které vedou zdánlivě spokojený život. Ale je to skutečně tak? Já poslouchala Tiché lži jako audioknihu. A jak se mi poslouchala, se dozvíte v této recenzi.

Délka: 12 hodin 37 minut

Autor: Sarah Pinborough

Interpret: Lucie Kožinová, Lukáš Hlavica

Kategorie: Detektivky, thrillery

Vydavatel: AudiotékaBookmedia

Recenze:

Každá kapitola je vyprávěná z pohledu jedné ze tří žen. Lisa žije sama se svou dospívající dcerou Avou. Má práci, která ji baví. Pečuje o svou dceru, která je pro ni vším. O své minulosti nemluví, je trochu zdrženlivá k mužům. Ava řeší problémy dospívajících děvčat. Má kluka, kterému se líbí, kamarádky se kterými chodí na plavecké tréninky. A také má tajnou facebookovou lásku… Péče matky ji začíná dusit. A pak je tu Marilyn, která je Lisinou přítelkyní a také kolegyní v práci. Nemá vlastní děti, ale má milujícího manžela.

Jenže pak se zdánlivá idyla začíná měnit. Lisu začíná dohánět minulost. Postupně se odkrývají drobné indicie, že v životě Lisy se stalo něco, na co se ona snaží zapomenout. A ní začíná klíčit panický strach. A kdo je Avin tajemný přítel z facebooku? I Marilyn není úplně upřímná a její život se pomalu obrací vzhůru nohama. Tiché lži se začínají probouzet a postupně se odkrývá celá pravda.

Lucie Kožinová, která knihu namluvila, dokáže opravdu zaujmout. Určitá naléhavost v jejím hlase i snaha přizpůsobit mluvu dané postavě určitě přidává na atraktivnosti poslechu. Mně osobně tedy trochu dělaly problém střídající se časové roviny. Zvlášť pokud neposloucháte knihu úplně souvisle, se obtížněji orientujete, kdy se daná kapitola odehrává.

Samotný příběh mě dokázal zaujmout, i když si myslím, že je celkem předvídatelný. A velké odhalení na závěr se nekonalo.

Hodnocení: 80 %

Audioknihu Tiché lži zakoupíte na stránkách Audiotéky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: