Recenze: Počátek v konci – Elaine a Vincent Lóre

Dáváte přednost příběhům s lehkou dávkou mysteriózna a zároveň se nebojíte temných hororových scén? Ponořte se tedy společně s hlavními hrdiny Počátku v konci do temného světa, který je plný strachu i napětí, ale nepostrádá ani malou špetku romantiky.

Název: Počátek v konci

Autor: Elaine a Vincent Lóre

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 289

Rok vydání: 2019

Recenze:

Počátek v konci je fantasy horor, plný menších i velkých otazníků a čtenář si může přijít lehce ošizen. Při samotném čtení je totiž nutné číst i mezi řádky a příběh si ve své podstatě domýšlet a dotvářet dle své fantazie.

Kapitoly jsou poměrně krátké, což v případě této knihy pokládám za velmi významné plus a každá z nich je nadepsána jménem postavy, z jejíhož pohledu bude příběh zrovna vyprávěn.

Od začátku jsou tu hlavními postavami Christopher a Eileen. Postupem času se přidávají i další vedlejší ,,účinkující“, kteří ale také v příběhu hrají nemalou roli.

A hned tady narážím na první problém. Mé sympatie si rozhodně nezískala sebestředná Eileen a o moc lépe na tom není ani hazardní hráč Christopher. Nevadí, čtu dál a čekám, kdy se ve mně zlomí ta antipatie vůči těmto dvěma. Trochu předběhnu a přiznám se, že se tak nestalo ani do konce celé knihy.

Kdo jsou Sorin a Daniel?
Postavy, které hrají prim hned po Eileen a Christopherovi. Setkávat se s nimi budete poměrně často, ale ne vždy budete chápat jejich přítomnost. Sorin totiž není jen tak obyčejná kamarádka, které zavoláte, když potřebujete radu nebo chcete jít nakupovat. Sorin vidí a slyší jen Eileen a Christopher. A Daniel? Kdo je vlastně Daniel? Co od Christophera vlastně chce? Nebo to chce od Eileen?

Kde se příběh odehrává?
Od první stránky až do té poslední jsem tápala, na jakém místě se to vlastně všechno děje. Je to celý svět temnoty nebo se část odehrává ve světě skutečném, do kterého se prolíná ten neskutečně zlý, temný a nekompromisní, který je plný černoty, zla a stínů?

Jak bylo řečeno, kniha je jedním velkým otazníkem a je na samotném čtenáři, jak si příběh vyloží a co si z něj vezme či nevezme.

Milovníci hororových scén si tu přijdou na své. Autoři si na vykreslení temných obrazů a děsivých situací dali skutečně záležet.

,,Něco se mi otře o vršek hlavy. Podívám se vzhůru ke stropu a vidím desítky přerostlejch pavouků, jak na mě koukaj skrze obří lidský bulvy, který pokrývají celý jejich tělo! Dupu na brzdu a chvíli lituju, že jsem si nezapnul pás. Tělem mi projede ostrá bolest. Rukou si nahmatám čelo a snažím se rozhlídnout kolem sebe. Pavouci zaplnili celý auto. Rychle vyskočím ven a sleduju, jak se ze dveří hrnou osminohý potvory jako lavina. Prach od brzd ještě nestačil ani dosednout na zem. Havěť pomalu pohlcuje celej most a já jen bezmocně přihlížím, jak bavorák mizí pod jejích těly.“

Čím více jsem nad knihou po jejím dočtení přemýšlela, tím více jsem si jistá, že si ji za pár měsíců budu chtít přečíst znovu a získat na celý příběh nový pohled.

Počátek v konci je prvním společným dílem (nejen) autorského dua Elaine a Vincenta Lóre, kterým jsem vděčná za rozšíření hororové knižní sféry a těším se na jejich další tvorbu, přestože tento debut nemůžu označit svým oblíbeným ,,WOW“.

Hodnocení: 69%

Knihu Počátek v konci zakoupíte na stránkách nakladatelství Cosmopolis. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: