Recenze Hana Marie Körnerová – Andělská tvář I.

Co se stane, když nezkušená mladá dívka Charlotta Collierová přijede do malého jihofrancouzského městečka přímo z klášterní školy, kde si ji vyhlédne sám hrabě Raoul de Mornay jako svou budoucí ženu? Roztočí se tím kolotoč znepokojivých událostí, které ve svém důsledku vyústí až k několika podezřelým úmrtím. Andělská tvář je nádherný a oblíbený román Hany Marie Körnerové, který se právem dočkal i zfilmování. 

Název knihy: Andělská tvář I.

Autor: Hana Marie Körnerová

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 384

Rok: 2019

Recenze:

Charlotta Collierová po pobytu v klášterní škole přijíždí se svou matkou do malého jihofrancouzského městečka Saint Michel, aby strávily několik týdnů u matčiny přítelkyně paní Pinaudové. Na plese se setkává s hrabětem Raoulem de Mornay, který ji na první pohled uchvátí svým elegantním vzhledem i vybraným chováním. Nedlouho poté ji požádá o ruku a do měsíce se koná svatba.

Charlotta se po svém příchodu na zámek Mornay musí naučit mnoho pravidel a ujmout se své role paní domu. Netuší ovšem, že se právě stala obětí ve složité hře dvou bratrů. Je opravdu Filip de Mornay nebezpečný blázen, který by ji mohl ublížit? Nebo se ji naopak snaží chránit?

Kolem Charlotty se stahuje síť intrik, které vyústí ve skandál obrovských rozměrů. Po požáru, který zničí celé druhé patro zámku je nevinná dívka postavena na pomyslný pranýř. Veřejné mínění ji odsoudí dávno předtím, než začne skutečný soud. Charlotta musí před celým městečkem odtajnit ty nejintimnější detaily ze svého manželského života a nečekaně nachází spojence tam, kde by jej čekala nejméně.

Příběh měl po celou dobu spád a četl se velmi dobře a rychle. Přestože jsem tento příběh znala již z filmového zpracování, kniha Andělská tvář I. mě dokázala překvapit a její četba mě bavila. Rozhodně doporučuji si tento příběh přečíst a těším se i na připravované pokračování, protože zdaleka ne všechny dějové linie byly dořešené.

Hodnocení: 95 %.

Knihu Andělská tvář I. zakoupíte výhodně v nakladatelství Baronet. 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: