Ranní přání

Každý máme nějaké přání a Emilia si ho dokázala splnit. Pokud třeba právě teď nevidíte svět až tak v růžových barvách, ponořte se do románu RANNÍ PŘÁNÍ a hned bude vše kolem vás hýřit a zářit změtí barev.

Název: Ranní přání

Autor: Natascha Lusenti

Nakladatelství: Fortuna Libri

Počet stran: 224

Rok vydání: 2019

Emilia se nastěhuje do nového bytu, kde nikoho nezná a jedinou společnost ji tak dělají jen její dvě kočky. Rozhodne se seznámit se svými sousedy neotřelým způsobem. Každé ráno připíchne na nástěnku v domě několik řádků se svými myšlenkami, které ji zrovna napadnou. První kdo začne reagovat je malý kluk Nicola a Emilia si tak postupně hledá cestu i k ostatním lidem v domě. U někoho se jí to podaří a někdo jako její nerudná sousedka Franca zůstane i nadále protivnou osobou. Emilia tak hledá nejen kousek náklonnosti a přátelství, ale zároveň se i učí znova mít ráda sebe samu a posunout se ve svém životě zase o kousek dál.

Na tuto knihu jsem se opravdu hodně těšila, obálka je naprosto skvostná a okamžitě vás zaujme. Čekala jsem krásný možná trochu dojemný příběh, který se bude odvíjet přímo přede mnou a zanechá ve mně hluboké rýhy. Jak by také ne po přečtení anotace u knihy.

První strany knihy jsem byla lehce rozpačitá a další už ve mně vyvolaly zmatky a rozčarování. Zapřela jsem se a dala knize ještě šanci chytit mě do svých spárů. A udělala jsem dobře.

Nakonec se z knihy vyloupnul velmi dojemný příběh plný moudrosti a možná i návodu jak svůj život poopravit nebo ho posunout trochu jiným směrem.

Postava Emilie je komplikovaná skrz naskrz a mně trvalo dost dlouho, než jsem ji přišla na chuť. Hledá jiné cesty, než jsou ty, které prošla většina lidí. Je prostě jiná než ostatní dívky jejího věku a možná jiná než my všichni ostatní. Musíte se jí naučit mít rádi a pochopit ji a ona se vám za to odvděčí svým nitrem, které vám velmi ráda ukáže.

Kniha je plná barev od zářivě žluté až po černou a Emilie v těchto barvách žije celý svůj život. Je uzavřená ve svém „odlišném“ světě a navazování nových přátelství se jí příliš nedaří. Z nějakého důvodu jsou barvy pro ni důležitější než lidé a na rozdíl od nich v barvách vidí všechny emoce světa.

„Dneska ráno jsem se probudila a rozhodla jsem se, že můj den bude žlutý. Musí to být tím, že když jsem otevřela skříň, uviděla jsem svetřík se žlutými a bílými pruhy. Koupila jsem si ho toho dne, kdy sluneční paprsky nedokázaly proniknout mlhou, kterou jsem měla v hlavě. Ten svetřík byl mým spojencem, a často. Kousek sluníčka jenom pro mě. Pak jsem uvažovala o vůni žluté, která připomínala vůni odpolední, když jsi dítě a utíkáš před pravidly dospělých.“

Autorce se rozhodně nedá upřít neotřelý nápad s psaním lístečků na vývěsní tabuli v baráku, na které je zachycena úvaha vhodná k zamyšlení jedné neznámé spolubydlící a pokud si zvyknete na poněkud odlišný styl psaní autorky, budete nakonec mile překvapeni jako já. Na konci knihy pak najdete krátký rozhovor s touto spisovatelkou Nataschou Lusenti, jejíž hlas můžete také slyšet z italského rádia, kde má své ranní vysílání.

Pokud máte rádi dojemné příběhy vrchovatě naplněné emocemi, se špetkou moudrosti a citátů je kniha Ranní přání určena právě vám. A nenechte se odradit, byla by to škoda ;-).

Hodnocení: 85 %

Knihu Ranní přání koupíte výhodně ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: