Recenze: Jiří Březina – Vzplanutí

Nakladatelství Motto edici Detektivka vydalo další román Jiřího Březiny, který je držitelem ocenění nejlepší česká detektivka. Jedná se o třetí případ poručíka Tomáše Volfa v knížce s příznačným názvem Vzplanutí. Jiří Březina nám nabízí originální místo činu v klasickém detektivním žánru z českého prostředí.

Název: Vzplanutí

Autor: Jiří Březina

Nakladatelství: Nakladatelství Motto

Počet stran: 264

Rok: 2019

Recenze:

Poručík Tomáš Volf začíná na svém novém působišti na periferii hlavního města. Noví kolegové se na něj dívají skrz prsty, nikdo se s ním nebaví. A tak když přijde hlášení o novém případu, jede na místo činu sám bez parťáka. Uprostřed obývacího pokoje leží na zemi hromada popela, z které trčí netknuté nohy. Zbytek pokoje je také netknutý. Jak je něco takového možné? Dokonce i vyšetřovatel požárů se s ničím podobným nesetkal. To, že není úplně jasné, jak takového hoření dosáhnout, komplikuje i objasnění, zda šlo o nešťastnou náhodu nebo cizí zavinění.

Tomáš Volf se nehodlá vzdát, i když mu chybí podpora vedení i kolegů. Podaří se mu objevit uzavřený případ s podobným nálezem těla shořelého na popel. Zda se mu podaří případ objasnit a zda si konečně najde své místo v týmu, to se dočtete v této knize.

Postava Tomáše Volfa byla uvedena románem Promlčení a jeho první velký případ byla Polednice, která neskončila zrovna slavně. Je to tedy teprve vyšetřovatel začátečník, který si hledá svou cestu u policie. Nejde o žádného tvrďáka matadora. A tím mi je vlastně hodně sympatický.

Oceňuji originální zápletku, která chvíli sklouzává až na pole sci-fi, když Tomáš hledá vysvětlení úplného shoření těla za daných podmínek a na přetřes přijde i teorie samovznícení. Líbil se mi styl psaní, který je celkem úsporný a jasný. A utvrzuje mě v přesvědčení, že k napsání zajímavé a čtivé knížky není potřeba popsat stovky stran. Vzplanutí je přesně ten typ knížky, který jste schopni přečíst během jednoho deštivého dne s pocitem příjemně stráveného času.

Docela mě zajímá, jak se bude příběh Tomáše vyvíjet dál a jaké další profesní výzvy ho čekají.

Hodnocení: 90 %

Knihu Vzplanutí koupíte za zvýhodněnou cenu v e-shopu BookTook.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: