Recenze: Jenny Blackhurst – Podivná holka

Mrazivou atmosféru a napětí do poslední chvíle – to nám nabízí nový psychologický thriller Podivná holka od Jenny Blackhurst, který vyšel v nakladatelství Domino. Jedná se o druhý román, který u nás od této autorky vyšel. Ztichlý dům dosáhl výborných ohlasů. Pojďme se tedy podívat, jak si z mého pohledu vede právě Podivná holka.

Název: Podivná holka

Autor: Jenny Blackhurst

Nakladatelství: Nakladatelství Domino

Počet stran: 408

Rok: 2019

Recenze:

Za podivnou holku je v malém městečku Gaunt považována Ellie. Je tu nová a dostala se sem jako sirotek umístěný do náhradní rodiny. Jako jediná přežila požár, při kterém zemřela celá její rodina. Od začátku na ní všichni pohlížejí jako na poněkud zvláštní děvče. Děti se od ní odvracejí i dospělým nahání husí kůži. Jedinou její oporou je její nevlastní sestra Mary, dcera náhradních rodičů. Kolem Ellie se dějí podivné události, které všichni připisují na vrub právě Ellie.

A pak je tady Imogen. Sama v městečku prožila neradostné dětství. Jakmile to šlo, odešla. Ale teď se vrací zpět s manželem do domu po matce. Jako dětské psycholožce jí připadne případ Ellie. Od začátku spatřuje v Ellie zranitelné děvčátko, které se obtížně srovnává s prožitým traumatem. Stojí na její straně. Brzy však i v ní začínají klíčit pochybnosti… Je možné, že městečko ovládá nadpřirozená démonická síla nebo je to skutečně všechno práce malé holky?

Musím říct, že jsem dlouho nečetla knížku, která by mi způsobovala takové mrazení v zádech. Knížce Podivná holka se to však povedlo. Atmosféra, která z knížky vyzařovala, byla ponurá, místy až hororová. Patří k těm, u kterých si do poslední chvíle nemůžete být jisti, že skutečně víte, jak to dopadne. Jistotu získáte opravdu až na posledních stránkách.

To všechno jsou důvody, proč si budu chtít přečíst předchozí knížku od Jenny Blackhurst. Zároveň budu moc zvědavá na její případné další počiny.

Hodnocení: 100 %

Knihu Podivná holka zakoupíte na stránkách nakladatelství Domino.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: