Audiokniha: Otrávený pohár Vlastimila Vondrušky

Otrávený pohár je další napínavá příhoda Jiřího Adama z Dobronína. Tentokrát si jede písař královské komory odpočinout na hrad Krakovec, aby se zúčastnil se svým letitým přítelem svatby krakoveckého pána. Už pozvání je dost zvláštní. Jako by přítel tušil, že svatba neproběhne úplně hladce…

Název: Otrávený pohár

Z cyklu: Letopisy královské komory

Autor: Vlastimil Vondruška
Čte: Jan Hyhlík
Stopáž: 1 mp3 CD / 6 hod 24 min
Verze: Nezkrácená

Recenze:

Jiří Adam je osloven paní Matildou, aby prostudoval svatební smlouvu. Paní domu má strach nejen o svou schovanku, která je nevěstou, ale především o její věno. Vypadá to, že se před pár lety přihodilo něco, co by její bohatství i sňatek mohlo ohrozit. Že by panenská nevěsta nebyla tak ctnostná, jakou se dělá?

Tento příběh patří do klasických detektivních příběhů Vlastimila Vondrušky, které se sice odehrávají v renesanci, ale ve skutečnosti je z nich cítit koncept knih Agathy Christie. V uzavřeném prostoru na hradě Krakovci se odehraje vražda, kterou musel spáchat někdo z přítomných. Kdo je nevinný a kdo je vrah?

Autor postupně předkládá jednotlivé indicie, ale také čtenáře svádí na falešnou stopu. I když se snaží opravdu poctivě, v mém případě se mu to příliš nepodařilo. Vraha i celou pointu jsem odhalila už někdy v polovině.

To, že jsem pachatele prokoukla nijak neovlivnilo to, že mě Otrávený pohár velmi bavil. Poslouchala jsem ho při jízdě autem jako audioknihu a vyloženě jsem si to užívala.

Zpočátku se mi trochu pletly postavy, ale protože jsou to pořád tytéž, zvykla jsem si. Líbil se mi přednes pana Jana Hyhlíka, který audioknihu načetl, i hudební vsuvky renesanční hudby oddělující jednotlivé kapitoly.

Audioknihu Otrávený pohár rozhodně doporučím všem milovníkům historických detektivek.

Hodnocení: 85%

Audioknihu Otrávený pohár zakoupíte v podobě CD ve vydavatelství Tympanum.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s