Nebezpečné známosti – další klasika v novém kabátku od nakladatelství LEDA

Tato románová klasika patří opravdu mezi pravé perly literatury. Nakladatelství Leda začalo vydávat edici Démanty literatury a ne nadarmo tam toto skvostné dílo právem patří.

Název: Nebezpečné známosti

Autor: Choderlos de Laclos

Nakladatelství: Leda

Počet stran: 456

Rok vydání: 2019

Recenze:

Dva konspirátoři lásky markýza de Merteuil a vikomt de Valmont spolu soupeří o to, kdo je větší intrikář. Ten kdo se jim dostane pod ruce, se stává obětí jejich manipulací a nemilosrdných hrátek na poli lásky. Své pěšáky si vybírají buď ze msty, nebo jen tak pro zábavu. Vykalkulované ďábelské strategie i jejich aristokratický cynismus zapadá do každé doby, nejen do 18. století, v kterém se román odehrává.

„ Kdo by se nezachvěl při pomyšlení, jaké neštěstí může způsobit jediná nebezpečná známost! A kolik bolesti by si člověk ušetřil, kdyby předem víc uvažoval! „

Myslím, že není třeba knihu více představovat, pokud by se ale našel někdo, kdo román nezná, jistě mu pomůže, pokud si vzpomene na slavný film Miloše Formana – Valmont, jehož předlohou byla právě tato kniha.

Celá kniha je psána v dopisech a musím přiznat, že to není zrovna moje oblíbená forma knihy a ani tento skvělý román mně to nevymluvil. Líčení v dopisech bylo leckdy opravdu velmi zdlouhavé, a i když je psáno v barvitém, šarmantním jazyku, trochu jsem se s tím prala. Proč jsem si tedy knihu pořídila? Protože někdy vás zaujme obal knihy natolik, že po ní hmátnete, aniž byste o tom dlouho přemýšleli.

A kniha Nebezpečné známosti je opravdu zahalena v luxusním kabátku. Z obalu na vás dýchá historie, láska, ladnost, naivita i francouzský šarm. Lesklé růže na béžovém pozadí vypadají skvostně a stále máte pocit, že se jich musíte dotýkat, abyste tomu uvěřili.

V tomto případě se opravdu potvrzuje pravidlo, že i obal prodává knihu. A já jsem ráda, že tento literární skvost bude zdobit i moji knihovnu.

Hodnocení: 80 %

Líbí se vám nové vydání této klasiky?

Pokud si ho toužíte pořídit do své knihovny, výhodně ho koupíte přímo na stránkách nakladatelství LEDA.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: