3 x Dobrodružství pavouka Čendy v jediné audioknize

Dobrodružství pavouka Čendy z pera malíře, ilustrátora a tvůrce autorských knih Pavla Čecha jsem poprvé zaznamenala minulý podzim na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Okouzlilo mě především celkové zpracování těchto knížek. Kromě napínavého a zcela originálního příběhu totiž obsahovaly překrásné ilustrace. Jenže pro děti je primární hlas, který jim knihy předčítá. A tak když vyšla stejnojmenná audiokniha obsahující hned všechny tři Čendovy příběhy, neváhala jsem ani minutu!

Autor: Pavel Čech
Čte: Michal Zelenka
Režie: Dimitrij Dudík
Stopáž: 1 audio CD / 1 hod 14 min
Verze: Nezkrácená

Recenze:

Čenda je pavouček žijící ve starém domě. Není tam sám. Společnost mu dělá kamarádka dřevěná kukačka ze starých hodin, o které se Čenda pečlivě stará a natahuje je, aby kukačka mohla pravidelně kukat. Jednoho dne jejich poklidné soužití naruší zloděj a krátce na to i dělníci, kteří mají za úkol starý dům zbořit. Nedá se nic dělat. Kukačka s Čendou musí prchnout. Podaří se jim to na poslední chvíli a je to tedy vážně pěkné drama!

Únikem ze starého domu se dostávají do lesa, která je jejich novým domovem. Čenda, který až dosud znal svět jen zpoza okenního skla, je jako u vytržení. Čeká ho seznamování s prostředím i jeho obyvateli, plno nových dobrodružství, ale i nebezpečí. Pozná nové přátele, a dokonce získá novou kamarádku.

V poslední – třetí části, se jeho nová kamarádka dostává do smrtelného nebezpečí. Čenda se ji rozhodne zachránit, což není nic jednoduchého. Naštěstí existuje přítel, kterému kdysi zachránil život. A tak se vydají vstříc nebezpečí i dalšímu dobrodružství.

Audioknihu Dobrodružství pavouka Čendy namluvil Michal Zelenka, což je herec spolupracující s Českým rozhlasem. Namluvil již řadu pohádek a dramatizací. Věnuje se scénáristice, a dokonce působí jako lektor prezentačních dovedností. Pro Tympanum namluvil již skvělou detektivku od Sophie Hannah Vraždy s monogramem.

Pavouka Čendu mluví opravdu úžasně. Jeho hlas se k Čendovi hodí a přitahuje k poslechu jako magnet. Dcera byla jako u vytržení. Obávala jsem se, že ji poslech bez obrazového doprovodu (TV) nebude bavit, ale byla jsem překvapená. Je sice pravda, že jsme museli poslech kouskovat, hodinu a čtvrt najednou pozornost neudržela, ale stálo to za to. Už známe všechna Čendova dobrodružství a dcera si ho zamilovala natolik, že s ním musela jít i do školky. 😀

Dobrodružství pavouka Čendy rozhodně můžeme obě doporučit zaneprázdněným rodičům, kteří by svým dětem rádi četli třeba před spaním, ale nemají na to čas, nebo nedokážou číst tak, aby udrželi dětskou pozornost.

Audioknihu Dobrodružství pavouka Čendy zakoupíte nejvýhodněji na stránkách Tympanum.cz.

Hodnocení: 93%

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s