Recenze: Craig Russel – Kde se skrývá ďábel

Láká vás pohled do tváře samotného zla? Setkejte se s ním v jeho nejkoncentrovanější podobě v chladných a temných prostorách Orlího hradu. Průvodcem vám bude Viktor Kosárek. Psychiatr, který ví Kde se skrývá ďábel.

Název: Kde se skrývá ďábel

Autor: Craig Russel

Nakladatelství: Jota

Počet stran: 488

Rok vydání: 2018

Recenze:

Viktor Kosárek je nadějný, mladý psychiatr. Do této chvíle působil v bohnické léčebně, ale nyní je na cestě na Orlí hrad. Místo, kde je uvězněno šest nejnebezpečnějších a choromyslných vrahů doby. Právě tady chce zapálený psychiatr dokázat svou tzv. teorii ďábelského aspektu.

Pomocí narkosyntetických sezení se snaží uvést všechny členy Ďábelské šestky do stavu hlubokého nevědomí a odhalit jejich nejtemnější část. Tu, která je odpovědná za jejich činy.

Setkává se zde s vraždami dětí, kanibalismem, odřezáváním tváří … S těmi nejhoršími činy z nejhorších.

Jednoho dne se mu podaří v jednom z pacientů probudit jistou část jeho já, která se představí jako pan Hobbs. Od té chvíle se Viktor snaží stále víc a víc. Zachází až do krajností, když podává vyšší dávky drog a není příliš obezřetný. Několikrát při svých sezeních unikl smrti o vlásek. Odkud se pan Hobbs vzal? Podaří se mladému lékaři jeho přítomnost vysvětlit?

Ve stejné době začíná v Praze řádit sériový vrah – Kožená zástěra. Jeho vraždy jsou mimořádně bezcitné a kruté. Nabízí se úvaha: Je snad mezi jednotlivými případy a psychopaty, kteří jsou na hradě vězněni nějaká spojitost? Je možné, že se z hradu dá nepozorovaně uniknout a zase se nepozorovaně proplížit zpět? Přestože se propojení zdá téměř nemožné, vše je jinak, než se na první pohled zdá.

Tento thriller, který místy přesahuje až do hororu, byl pro mě mimořádným překvapením. Po krátké čtecí krizi, která přišla zhruba po 200 přečtených stranách jsem se začetla a hltala až do konce každičké slovo.

Ať už šlo o dějovou linku, odehrávající se na Orlím hradě nebo o objasňování případu Kožené zástěry, cítila jsem se přímo vtažená do děje. Při čtení jsem cítila stejně stísněné pocity, jaké cítili hrdinové příběhu. Srdce mi bilo na poplach, když jsem byla prostřednictvím slov svědkyní brutálních zvěrstev, které členové tzv. Ďábelské šestky páchali na svých obětech.

Kde se skrývá ďábel je šestým a zároveň posledním počinem skotského spisovatele Craiga Russella a já už teď vím, že ani další jeho díla mi nezůstanou cizí.

Knihu mohu s klidným svědomím doporučit každému čtenáři, který má rád napětí, vyšetřování, tajemno a disponuje silnějším žaludkem. Popisy některých činů jsou občas velmi konkrétní a slabší povahy by mohly mít s četbou problém.

Hodnocení: 97%

Knihu Kde se skrývá ďábel zakoupíte nejvýhodněji na stránkách nakladatelství JOTA.

Autor textu: Martina Gráfová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s