Poslechněte si historickou detektivku Tajemství Tudorovců

Vlastimila Vondrušku zná v Čechách snad každý. Ať už jeho knihy čtete nebo ne, určitě jste o něm již slyšeli. Tento autor píše mimo jiné vynikající historické detektivky. V jedné z řad těchto detektivek vystupuje i písař královské komory Jiří Adam z Dobronína. Vyšetřuje velmi zajímavé případy a ani nová audiokniha Tajemství Tudorovců není výjimkou. Tentokrát zavede posluchače dokonce do Anglie.

Název: Letopisy královské komory – Tajemství Tudorovců

Autor: Vlastimil Vondruška
Čte: Jan Hyhlík
Délka: 6 hod 39 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 12.12.2018

Recenze:

Jiří Adam z Dobronína se vydává do Anglie. Byl pověřen, aby pátral po osudech dvou českých rytířů, kteří před dvaceti lety vyrazili na stejnou cestu z diplomatických důvodů, ale domů se nevrátili. Údajně za záhadných okolností zemřeli. Nyní je právě na našem oblíbeném vyšetřovateli, aby vypátral, jaká je pravda.

Už na lodi zjistí, že kromě českého vyslance mu bude po cestě dělat společnost i jedna zajímavá žena. Kateřina Dolanská je šlechtična a vdova, a Jiří Adam ji zná již z dřívějších případů, do kterých se připletla. Není vidinou této ženy po svém boku právě nadšený, ale co mu zbývá.

Po připlutí do Londýna zjišťuje, že situace je mnohem komplikovanější, než se zdálo. Právě tu totiž probíhá boj mezi katolíky podporujícími princeznu Marii a stoupenci Anglikánské církve, kteří chtějí na trůn dosadit mladičkou a nezkušenou Jane Grayovou. Jenže princ Eduard, ač churav, pořád žije. A případ dvou ztracených rytířů zřejmě s celou situací souvisí.

Jiří Adam z Dobronína se pouští po boku s Kateřinou do vyšetřování, ale než stačí něco zjistit, je zajat. Odsoudí ho za vraždu jejich vyslance, nebo unikne? A co bude s opuštěnou Kateřinou?

Tajemství Tudorovců je jeden ze dvou příběhů patřících do knihy Letopisy královské komory V, kterou vydalo nakladatelství MOBA v roce 2016. Druhým příběhem byla Poslední kantiléna, která již v Tympanu jako audiokniha vyšla. Rovněž samostatně. Obě načetl Jan Hylík, což je hlasatel, herec a dabér, zabývající se v poslední době i načítáním audioknih pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé K.E.Macana.

Tajemství Tudorovců bylo v jeho podání naprosto skvělé. Hlas mi byl velmi sympatický a vyprávění mě chytlo od samého začátku. Při tom jsem se historických detektivek pana Vondrušky v audioknižní podobě docela bála. Měla jsem strach, že se budu v příběhu ztrácet, protože bývají dosti zamotané. Ale opak byl pravdou.

Tato historická detektivka se poslouchala naprosto báječně. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych se ocitla spolu s hlavními hrdiny přímo v historickém Londýně. Tento pocit byl ještě umocňován renesanční hudbou, kterou byla zahájena každá kapitola, stejně jako ukončena celá audiokniha.

Tajemství Tudorovců jsem si užila a moc se mi líbilo. Dokonce tak moc, že si ráda pořídím i předchozí díly, které mi dosud unikaly.

Audioknihu Tajemství Tudorovců můžete zakoupit v podobě CD na Tympanum.cz

Hodnocení: 89%

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s