Recenze: Nejznámější lidová říkadla

Máte doma malé dítě, kterému byste rádi říkali různé básničky a říkanky, jenže si jich ze svého dětství již moc nepamatujete? Pak právě pro vás je ideální volbou tato útlá knížečka, která v sobě ukrývá ta opravdu Nejznámější lidová říkadla. Sami zjistíte, že je vlastně skoro všechny znáte, jen jste to zapomněli 🙂

Název knihy: Nejznámější lidová říkadla

Ilustrace: Veronika Balcarová

Nakladatelství: GRADA

Počet stran: 55

Rok: 2018

Recenze:

Jelikož malované čtení je u dětí velmi oblíbené, bude pročítání toto knížky pro ně velkou legrací. V každé říkance je několik slov nahrazeno krásnými barevnými obrázky a starší děti, tak již sami mohou rodiče doplňovat při odříkávání jednotlivých básniček. Díky opravdu povedeným ilustracím od Veroniky Balcarové si všechny oblíbené říkadla snadno zapamatují.

Najdete zde říkadla, jako jsou Běžela liška po ledu, Had leze z díry, Polámal se mraveneček a mnoho dalších. Přestože knížka bude jistě vhodnější pro trochu starší děti, tak i moje dcerka, které je teprve rok a čtvrt si ji dokáže náležitě užít. Prohlížíme si spolu obrázky, čtu ji říkadla a ona ukazuje na zvířátka a napodobuje jejich zvuky. Myslím, že tato kniha nám určitě ještě nějaký čas poslouží k rozptýlení a poté i naučení všech říkanek. Určitě musím vyzdvihnout nádherně zpracované ilustrace, které doplňují každou říkanku. Takže za mě knihu Nejznámější lidová říkadla rozhodně doporučuji!

Hodnocení: 100 %.

Nejznámější lidová říkadla zakoupíte na stránkách nakladatelství Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s