Recenze: Sarah Flint – Sběratel trofejí

Vrah, který si nechává trofeje ze svých obětí. Sleduje. Číhá. Zabije. A počítá prsty. Kdo je záhadný sériový vrah, který zanechává své oběti na hřbitově? Vždy jim uřízne jeden prst a vyrve jim srdce, které pohodí nedaleko. Jaké jsou jeho motivy? Případ se snaží vyřešit detektiv konstábl Charlie Staffordová v knize Sběratel trofejí.

Název knihy: Sběratel trofejí

Autor: Sarah Flint

Nakladatelství: Omega

Počet stran: 375

Rok: 2018

Recenze:

Londýnem se nese strach díky vlně brutálních rasově motivovaných útoků. Zároveň je nalezena zohavená mrtvola ženy bez prsteníčku a s vyříznutým srdcem. Oba případy řešení detektiv inspektor Geoffrey Hunter a jeho tým. Hunter se svou nejlepší policistkou Staffordovou a ostatními členy týmu postupují metodicky, pečlivě sbírají veškeré důkazy, analyzují a vyslýchají. Při pokusu dopadnout rasového násilníka Millera se náhle nečekaně objeví spojitost mezi oběma případy a k vyřešení série zvrácených vražd zbývá jen kousek. Podaří se vraha najít dříve, než zabije další oběť? Jakou roli v tom sehraje Charlie? A co ji to bude stát?

V průběhu vyšetřování detektivové sestaví několik vyšetřovacích verzí, ovšem pro žádnou z nich nemají důkazy. I podezřelých mají více než dost, ovšem dokázat jim něco také nic nemohou. Když už to začne vypadat beznadějně, objeví v ten pravý čas díky zatčení násilníka Millera žhavou stopu, která je navede tím správným směrem. A pak se začnou dít velké věci, které vás nenechají vydechnout.

V knize Sběratel trofejí se střídají kapitoly vyprávěné detektivem konstáblem Staffordovou i pachatelem, přestože do poslední chvíle netušíme, kdo vlastně pachatelem je. Ale dozvídáme se postupně jeho motivy a příběh, což je velmi zajímavé a pro příběh z mého pohledu přínosné. Knihu doporučuji všem milovníkům detektivech a thrillerů. Nudit se u ní rozhodně nebudete a klid nebudete mít, dokud ji nedočtete a nezjistíte, jak to vlastně dopadne.

Hodnocení: 95 %.

Knihu Sběratel trofejí můžete zakoupit na stránkách e-shopu Knihy Dobrovský.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s