Design a site like this with WordPress.com
Začít

Vikingové – historický román pro milovníky temného středověku

Patříte mezi milovníky historických románů z dávného středověku? Zaujala vás knižní série Poslední království od Bernarda Cornwella, nebo jeho další knihy? Pak právě pro vás bude novinka z nakladatelství OmegaVikingové. Pomsta synů. Autorem je Lasse Holm a jedná se o první díl trilogie z raného středověku.

Název: Vikingové. Pomsta synů
Autor: Lasse Holm
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 416
Rok: 2018

Recenze:
Hlavním hrdinou a zároveň vypravěčem příběhu je mladý chlapec, který vyrůstal s matkou v rozpadlé chatrči v lese a jeho přátelé byli vlci. Proto mu nikdo neřekne nijak než Wolf. Čtenáři se s ním setkávají ve chvíli, kdy stojí s oprátkou na krku a vesnici přepadnou Vikingové. A jak se říká, nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Proto Wulfovi oprátku z krku stáhnou a vezmou ho mezi sebe. Nikoli však jako sobě rovného, ale jako zajatce. A protože jim jeho chování přijde příliš drzé a vyzývavé, pojmenují ho Rolf Troufalec.

Rolf pak líčí události, jak bratři a synové Ragnara Lodbroka vyrazili za králem AElou, aby si vzali zpět tělo svého mrtvého otce. Král se jim snaží namluvit, že zemřel přirozenou cestou. Čtenář však moc dobře ví, jaká byla jeho smrt. A pravdu odhalí i Rolf. Když se to dozví Ragnarovi synové, rozhodnou se otce pomstít. Jak jejich krevní msta dopadne? A co všechno se stane?

Na začátku mě historický román Vikingové naprosto uchvátil. Okamžitě jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Vyprávění se mi výborně četlo, bylo napínavé a bavilo mě. Pak se však příběh začal táhnout, přibývalo postav, politiky a mám pocit, jako by se hrdinové točili v kruhu, bojích, a nikam nesměřovali. Je pravda, že Rolf postupně odkrývá pravdu o Ragnarově zajetí a smrti, která je mnohem složitější, než se mohlo zpočátku zdát. Mně se však čím dál více pletly postavy, ztrácela jsem se v ději, v místech, kde se nacházely a u některých událostí mi zcela unikla kontinuita s příběhem.

Je to velká škoda, protože Vikingové zpočátku aspirovali na první 100% hodnocenou knihu v tomto roce. Takto bude mé hodnocení mnohem nižší.
Musím však vedle příběhu vypíchnout ještě dvě skutečnosti. První je, že v knize jsem našla pouze jeden překlep, což je u nakladatelství Omega veliký pokrok a úspěch! Druhá okolnost je naprosto skvostná obálka, do které jsem doslova zamilovaná. Knihu mám na předním místě v knihovně a stále se jí kochám.

Hodnoceni: 73%

Knihu Vikingové – Pomsta synů zakoupíte v e-shopu Knihy Dobrovský.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: